CO NOWEGO?

Inauguracja rundy rewanżowej z Red Devils w Chojnicach

Wyjątkowo długa, dwumiesięczna przerwa w rozgrywkach STATSCORE Futsal Ekstraklasy wreszcie dobiegła końca! Po przerwie świąteczno-noworocznej, żmudnych przygotowaniach, meczach sparingowych i spotkaniach Pucharu Polski futsaliści AZS UG w końcu wracają do cotygodniowej walki o ligowe punkty. I już na początek czeka ich niezwykle ważne spotkanie z Red Devils w Chojnicach.

Podobnie jak na początku sezonu, także w rundzie rewanżowej terminarz ułożony jest w ten sposób, że na początku Akademicy mierzyć się będą z zespołami znajdującymi się w ich zasięgu: zarówno sportowo jak i w ligowej tabeli. A ponieważ sytuacja AZS UG w klasyfikacji nie jest łatwa, trzeba punktować już od pierwszej kolejki. To samo tyczy się jednak także naszych rywali z Chojnic. Czerwone Diabły mają na pozór bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, ale 4 oczka na tym etapie rozgrywek nie gwarantują niczego. Biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszej kolejce tego sezonu w Gdańsku w rywalizacji tych drużyn padł remis, można spodziewać się wyrównanego spotkania, w którym o wyniku zadecydują niuanse.

Jak do spotkania podejdą gospodarze? O tym rozmawialiśmy z trenerem Red Devils, Jakubem Mączkowskim.

Jak wyglądała ta wyjątkowo długa przerwa w rozgrywkach SFE w wykonaniu Red Devils? Czy w kadrze zespołu zaszły jakieś zmiany?

– Przerwę zimową przepracowaliśmy uczciwie trenując 4, 5 razy w tygodniu. Odeszło od nas 3 zawodników: dwóch Hiszpanów Mario i Roger i Ukrainiec Peter. Przyszli bracia Laskowscy: Przemek i Dominik oraz dwóch Słowaków: Kevin i Richard oraz lokalni Karol Szopinski i Tossi. Większa ilość graczy to również większa konkurencja, która wzmaga rywalizację. Mam nadzieję, że przełoży się to na punkty w lidze.

Jakie elementy Waszej gry wymagają poprawy w porównaniu z rundą jesienną? Co w postawie Red Devils mogło się podobać i należy to utrzymać?

– Każdy element naszej gry wymaga poprawy, ale szczególnie chcielibyśmy poprawić grę w defensywie.

Jak drużyna prezentowała się w sparingach i Pucharze Polski? W jakiej formie znajduje się zespół u progu rundy rewanżowej?

– W sparingach oraz pucharze prezentowaliśmy się całkiem nieźle, lecz prawdziwy sprawdzian czeka nas w najbliższą niedzielę.

Red Devils znajdują się 4 punkty nad strefą spadkową, o co powalczą wiosną? Jak ważny będzie mecz inaugurujący rundę rewanżową?

– Walczymy o jak najszybsze utrzymanie w lidze, a niedzielny mecz ma być dobrym i mocnym startem rundy wiosennej.

W pierwszym meczu sezonu, w Gdańsku drużyny podzieliły się punktami, jakie wnioski można wyciągnąć z tamtego spotkania? Jakiego scenariusza można spodziewać się w rewanżu?

– Pierwszy mecz to nasza rażąca nieskuteczność, chcemy to zmienić i we własnej hali zdobyć 3 punkty.

16. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: Red Devils Chojnice – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 13 grudnia 2022, godzina 18:00, Chojnice

Leave a Reply