CO NOWEGO?

Walka o ćwierćfinał – Akademicy na własnym parkiecie podejmą Legię

Zmagania w Halowym Pucharze Polski powoli wchodzą w decydującą fazę. W grze pozostało 16 drużyn, a pierwszy mecz 1/8 finału odbędzie się w Gdańsku. Już 22.02 ekipa Wojciecha Pawickiego będzie miała okazję odnieść historyczne zwycięstwo z Legią Warszawa.

Obie drużyny zdążyły się już poznać w I lidze w ubiegłym sezonie. Wówczas Akademicy rywalizowali z Legią o awans z 1. miejsca w grupie północnej. Finalnie to warszawiakom udało się zając najwyższą lokatę, ale AZS UG i tak zapewnił sobie promocję po barażowych starciach z Sośnicą Gliwice. W ubiegłym sezonie pierwszy mecz wygrała Legia 6:2, a 4 miesiące później przyszło nam się podzielić punktami po remisie 3:3.

W sezon 2021/22 oba zespoły weszły jako beniaminki. Legia zanotowała świetny początek, wygrywając 4 pierwsze spotkania, natomiast Akademicy zaczęli od remisu, zwycięstwa i dwóch porażek. W ramach 4. kolejki AZS UG pojechał do stolicy, ale tam po meczu walki przegrał 0:3. Obecnie ekipa ze stolicy zajmuje 9. miejsce z 20 punktami.

Na pucharowej drodze Legioniści spotkali już AZS PW Warszawa (4:0) i Bonito Helios Białystok (3:0). W Gdańsku bez wątpienia czeka ich ciężki mecz, jednak drużyna Mariusza Milewskiego ma dodatkową motywację – ewentualne zwycięstwo na północy może ich poprowadzić do ćwierćfinałowych derbów Warszawy z AZS UW Darkomp Wilanów.

Możliwość gry z lokalnym rywalem to niejedyny powód do większej mobilizacji. Legia znajduję się w środku ekstraklasowej tabeli – nie zagraża im ani spadek, ani walka o tytuł, co przyznał sam trener Milewski po wygranej z Dremanem. Dlatego stołeczna ekipa może Puchar Polski traktować jako priorytet.

Kto awansuje do następnej fazy? Czas pokaże, Legia zdaję się być już w miarę poukładana po odejściu trenera Juchniewicza. Po stronie Akademików jest z pewnością atut własnego parkietu. AZS UG niejednokrotnie udowodnił, że na Górskiego 1 potrafi grać jak równy z równym, nawet z najlepszymi. Początek meczu już 22.02 o 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej na ul. Górskiego 1.

Leave a Reply