CO NOWEGO?

Przełożyć formę na punkty – Akademicy zagrają z Dremanem Komprachcice

W ramach 20. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy do Gdańska przyjedzie ekipa Dremana Komprachcice. Zawodnicy z Opolszczyzny zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli i z determinacją patrzą na wyższe lokaty, dlatego też wygraną z AZS-em traktują jako obowiązek. Czy uda im się go wykonać? Ostatnie mecze Akademików pokazują, że to wcale nie jest pewnik!

Można powiedzieć, że Dreman „rozsiadł” się na 4. pozycji w tabeli. Pod nim jest FC Reiter Toruń, który traci do zawodników Jarosława Patałucha 9 pkt. Nad Dremanem jest z kolei Piast z przewagą 8 pkt. Wokół naszych najbliższych rywali powstał spory bufor punktowy, co ma swoje plusy i minusy – ciężko im będzie spaść niżej w tabeli, ale równie ciężko będzie wspinać się wyżej.

Drużyna z Komprachcic weszła w rundę wiosenną w rozczarowujący sposób – w czterech meczach zdobyli jedynie sześć punktów, przez co walka o medale stała się naprawdę dużym wyzwaniem. Ostatni mecz Dremana może być dla nas zachętą. W Polkowicach zawodnicy Patałucha przegrali 7:6. Górnik to również beniaminek, a także nasz sąsiad w tabeli. To pokazuje, że ogromna różnica punktowa wcale nie będzie wiążąca dla wyniku najbliższego spotkania.

Akademicy w ostatnich tygodniach są w naprawdę dobrej dyspozycji. Zaczęło się od pokonania Legii w Halowym Pucharze Polski, potem złoto Akademickich Mistrzostw Polski. Końcówka lutego to potknięcie w Lęborku (przegrana 6:3), a następnie AZS udowodnił dobrą formę, wygrywając ligowy mecz z Legią 5:3. Gdańszczanom świetnie też szło w rozgrywkach pucharowych z ostatnim meczem włącznie. Chociaż zawodnicy Wojciecha Pawickiego przegrali z Constractem Lubawa 6:7, to pokazali się od najlepszej strony.

AZS UG do meczu przystąpił bez kapitana i najlepszego strzelca w składzie – Mikołaj Kreft i Kewin Sidor spotkanie obserwowali z trybun. Mimo to Akademicy z wicemistrzem Polski grali jak równy z równym, często prowadzili grę i zmuszali rywali do gonienia wyniku. Dla porównania Dreman Komprachcice przygodę z pucharem zakończył w 1/32, przegrywając po dogrywce 8:5 z FC 2016 Siemianowice Śląskie. Jeżeli Akademicy w sobotnim meczu zagrają tak, jak z Constractem, to kolejne 3 pkt są całkiem realnym scenariuszem!

Początek spotkania AZS UG – Dreman Opole Komprachcice w sobotę 12.03.2022r. o 18:00 w hali na ul. Smoleńskiej 5/7
Transmisja w WP Pilot!

Leave a Reply