Walka o życie – Akademicy zagrają z Górnikiem Polkowice

Sobotni mecz przez kibiców nazywany jest meczem o wszystko. Górnik Polkowice – w tabeli 10 pkt, które daje 15. miejsce. AZS UG ma jedno oczko mniej i zamyka ligowe zestawienie. Wygrany tego meczu będzie mógł jeszcze marzyć o utrzymaniu, przegrany prawdopodobnie pożegna się z Ekstraklasą.

Górnik Polkowice i AZS UG znajdują się w bardzo podobnej sytuacji. Oba zespoły to beniaminki, oba są w innym miejscu, niż zakładały przed sezonem i oba punktów potrzebują jak tlenu. Polkowiczanie do bezpiecznej strefy tracą 9 pkt, Akademicy o 1 więcej – upragnioną 13. lokatę zajmuje obecnie Gredar Fit-Morning Brzeg. Właśnie dlatego komplet punktowy w najbliżej kolejce jest bezcenny i z pewnością obie ekipy zrobią wszystko, by 3 oczka zaliczyć na własne konto.

Ostatni mecz AZS-u UG z Górnikiem rozegrano w ramach 6. kolejki. Wówczas polkowiczanie wygrali na własnym terenie 7:4. Spotkanie było wyrównane, a jego obraz odmienił się w drugiej połowie. Górnicy w kilka minut zdobyli 4 bramki, na co gdańszczanie nie byli już w stanie odpowiedzieć. Październikowy mecz to jednak przeszłość. W rundzie wiosennej Górnik prezentuje się znacznie lepiej niż zimą, podobnie zresztą jak AZS. Podopieczni Grzegorza Nowaka zaczęli od porażki z Legią, potem sensacyjnie pokonali Dremana 7:6, a tydzień temu dobrze pokazali się w meczu z Futsal Team Leszno, mimo porażki 8:5.

Górnik szczególnie groźny potrafi być w ofensywie. Ekipa z południa często gra z lotnym bramkarzem i niejednokrotnie udowodniła, że przewagę potrafi wykorzystać. Zwrócić uwagę tu należy na Marcela Wolana – najlepszy strzelec dolnośląskiej ekipy ma na koncie już 16 trafień. W meczu z Dremanem ustrzelił aż 4 gole i z pewnością wynik ten będzie chciał szlifować w Gdańsku.

Początek spotkania AZS UG – Górnik Polkowice w sobotę 19.03.2022r. o 18:00 w hali na ul. Smoleńskiej 5/7!