CO NOWEGO?

Wyjazd na trudny teren – AZS UG powalczy o punkty z GI Malepszy Futsal Leszno

Akademików czeka niełatwe zadanie – już w sobotę ruszą w drogę do Leszna, aby tam stawić czoła ekipie z górnej części tabeli. Przeciwnik z Wielkopolski będzie bez dwóch zdań faworytem, jednak mający niewiele do stracenia AZS może zagrozić nawet najlepszym.

Drużyna z Leszna zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli z 33 pkt na koncie. Podopieczni Tomasza Trznadla 2 tygodnie temu przerwali swoją najdłuższą serię porażek w tym sezonie – 3 przegrane z rzędu, odpowiednio z Red Dragons, Dremanem i Piastem. Na początku miesiąca leszczynianie odpadli też z pucharu po przegranym meczu z Rekordem.  Minione 2 kolejki to jednak powrót do punktowania – ekipa z wielkopolskiego pokonała Górnik Polkowice i MOKS Słoneczny Stok Białystok. Obie te drużyny znajdują się w strefie spadkowej, w ten weekend leszczynianie podejmą kolejny klub ze strefy spadkowej.

Ostanie spotkania między AZS-em UG a Lesznem odbyło się w październiku na naszym parkiecie. W ramach 7. kolejki ekstraklasy gdańszczanie przegrali 8:1, mimo że otworzyli wynik tego spotkania – w 1. minucie trafił Wesserling, potem niestety strzelali już tylko goście. Kolejną nieciekawą wiadomością, jest fakt, że leszczynianie są szczególnie mocni na własnym terenie. Na swojej hali wygrali 4 z 5 ostatnich meczów, inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o wyjazdy – tutaj 1 zwycięstwo w 5 ostatnich spotkaniach.

Ostatni mecz drużyny Tomasza Trznadla to wygrana 3:4 w Białymstoku. Z tego spotkania można wyciągnąć dwie lekcje. Po pierwsze, z będącym dużo wyżej w tabeli Futsalem Leszno można mimo wszystko powalczyć i po drugie, nie można leszczynianom zostawiać dużo miejsca na parkiecie. Nasi najbliżsi przeciwnicy świetnie się czują, kiedy rywal jest szeroko ustawiony, co dobitnie udowodnili w meczu z MOKS-em. Akademików od bezpiecznej strefy w tabeli dzieli 13 pkt, a do końca sezonu zostało 9 meczów. Przed meczem należy porzucić matematyczne kalkulacje i w Lesznie pokazać sportowy charakter!

Początek spotkania GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UG 26.03 o 18:00, transmisja w WP Pilot!

Leave a Reply