Podział punktów, AZS UG znowu remisuje 2:2 z ekipą z Brzegu

Spotkania kończące ten sezon STATSCORE Futsal Ekstraklasy mają stanowić podwaliny pod przyszłe zmagania futsalistów AZS UG w rozgrywkach I ligi. Zdegradowaniu już Akademicy akcję…powrotu do krajowej elity rozpoczęli od podziału punktów z Gredarem Fit-Morning Futsal Brzeg 2:2. Dla gości powtórzenie rezultatu z jesieni oznacza przedłużenie passy spotkań bez porażki do 8 meczów!

Początek spotkania to wyrównana gra i lekka przewaga gości jeśli chodzi o dogodne sytuacje podbramkowe. Im dłużej trwał jednak mecz, tym śmielej poczynali sobie Akademicy, szczególnie jeśli chodzi o groźne kontrataki. Po jednym z nich Maciej Urtnowski trafił w spojenie słupka z poprzeczką brzeskiej bramki. Chwilę później piłkę po strzale gdańszczan w polu karnym ręką odbił jeden z zawodników Gredaru. Rzut karny na gola zamienił w 11 minucie gry Mateusz Osiński.

Akademicy grali naprawdę dobrze i nawet gdy po kwadransie gry wykorzystali limit 5 przewinień, zdawali się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Tym boleśniejszy był błąd popełniony, a jakże, w rozegraniu, w 18 minucie meczu. Goście bezlitośnie wykorzystali stratę AZS UG, a piłkę do siatki z najbliższej odległości, po dwójkowej akcji z Kacprem Kędrą, wepchnął kapitan ekipy z Brzegu, Michał Grochowski. Pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym remisem 1:1.

Po zmianie stron przyjezdni odważniej zaatakowali i wyżej podeszli z pressingiem. Kilka świetnych interwencji zanotował Kacper Sasiak, niestety, przy uderzeniu Kamila Kucharskiego z dystansu był bezradny.  Zawodnik z Brzegu „złamał” do środka po akcji na lewym skrzydle, a bramkarz AZS UG był dodatkowo zasłonięty i nie w 27 minucie gry musiał wyciągać piłkę z siatki.

Futsaliści z gdańska nie dali jednak za wygraną, po nieco pół godzinie gry, strzałem z okolicy linii pola karnego do remisu doprowadził Jakub Domżalski i mecz zaczął się od nowa.

W końcówce oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę. Między innymi Dawid Witek z Brzegu trafił w spojenie, a gdańszczanie wycofali bramkarza. Ostatnie kilkadziesiąt sekund to także czas wzięty przez obu szkoleniowców, ale nie wpłynęło to już na zmianę rezultatu. Podobnie jak jesienią w Brzegu, AZS UG zremisował z Gredarem 2:2.

26. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg 2:2 (1:1)