CO NOWEGO?

MOKS o utrzymanie, AZS UG o awans w ligowej tabeli

Do zakończenia sezonu w STATSCORE Futsal Ekstraklasie pozostały już tylko dwie kolejki. W 29. Serii gier Akademicy na wyjeździe zmierzą się z MOKS Słoneczny Stok Białystok – ekipy, która aktualnie znajduje się 4 oczka „nad kreską” oznaczającą spadek. Biorąc pod uwagę stawkę spotkania oraz przebieg meczu z rundy jesiennej – czeka nas ciekawa konfrontacja.

O przedmeczowej sytuacji w zespole MOKS poinformował nas w krótkim wywiadzie Michał Osypiuk,
bohater ostatniego spotkania białostoczan z Górnikiem Polkowice.

Jakie nastroje panują w klubie na 2 kolejki przed końcem rozgrywek, po pokonaniu Górnika w Polkowicach?

– Nastroje w drużynie są bardzo pozytywne i optymistyczne, zwłaszcza po porażce Lęborka, co znacznie przybliżyło nas do upragnionego utrzymania.

Biorąc pod uwagę możliwości zespołu i przebieg rundy, jak oceniacie aktualną sytuację u dołu tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy?

– Myślę, że dopiero ta runda odzwierciedla w pełni potencjał naszej drużyny, poprzednia nam całkowicie nie wyszła przez co do końca musimy walczyć o utrzymanie.

Spotkaniem z AZS UG macie szansę przypieczętować pozostanie w Ekstraklasie – jakiego meczu się spodziewacie?

– Tak naprawdę wszystko leży w naszych nogach, jeśli zagramy mądrze w obronie i do tego założymy wysoki i skuteczny pressing to myślę że Gdańsk będzie miał duże problemy żeby wywieźć jakiekolwiek punkty z Białegostoku.

Jesienne spotkanie w Gdańsku zakończyło się szalonym remisem 6:6, jakie wnioski można wyciągnąć z tego spotkania?

– W spotkaniu w Gdańsku popełniliśmy bardzo dużo szkolnych błędów przez co praktycznie całe spotkanie goniliśmy wynik, jeśli w sobotę unikniemy prostych strat to powinno być dobrze.

Wciąż jeszcze walczycie o konkretną stawkę, podczas gdy AZS UG gra już głównie o honor, jaki to może mieć wpływ na spotkanie? Czy to dla Was komfortowa sytuacja, czy niekoniecznie?

– Gra bez jakiejkolwiek presji zawsze jest przyjemniejsza, zawodnik czuje się luźniej i w kontekście sobotniego meczu na pewno będzie to dla nas niekomfortowa sytuacja.

29. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: MOKS Słoneczny Stok Białystok – AZS UG Gdańsk

Sobota, 21 maja 2022, godzina 18:00, Białystok

Leave a Reply