CO NOWEGO?

Adrian Formela: Myślę, że każdy z nas zapamięta ten turniej na całe życie

Adrian Formela brązowym medalistą Mistrzostw Europy do lat 19! Futsalista AZS UG był członkiem reprezentacji Polski, która pod wodzą Łukasza Żebrowskiego wywalczyła miejsce na najniższym stopniu podium mistrzostw Starego Kontynentu. Z rozgrywającym kadry U19 oraz zespołu Akademików porozmawialiśmy o tym turnieju oraz o nadchodzącym sezonie w I lidze. Zapraszamy.

Przede wszystkim należy pogratulować Ci brązowego medalu Mistrzostw Europy w Hiszpanii. Podziel się swoimi wrażeniami z turnieju!

– Dziękuje bardzo. Ten turniej, który był rozgrywany w Hiszpanii, to wspaniałe przeżycie dla każdego zawodnika, który miał okazje tego doświadczyć. Od początku widzieliśmy, że trafiamy do grupy śmierci w której faworytem była Portugalia, ale jednak udało nam się wyjść z grupy – powtórzyliśmy wynik poprzedniego rocznika.

Który mecz turnieju był Twoim zdaniem najlepszy w Waszym wykonaniu, a w którym można było ugrać więcej?

– Myślę, że drugi mecz, który graliśmy z Włochami, był dla nas meczem „być albo nie być” dalej w turnieju. Co nas bardzo zmotywowało do tego, żeby wyjść i zostawić serducho na boisku, mimo zmęczenia, które było odczuwalne po meczu z Portugalią. W tym meczu do zwycięstwa poprowadziła nas w głównej mierze determinacja oraz realizacja celów boiskowych. Mecz półfinałowy zastawia lekki niedosyt, ale  po czasie każdy z nas wie, że zrobiliśmy bardzo dobry wynik. Myślę, że każdy z nas zapamięta ten turniej na całe życie.

Czy doświadczenia związane z tą imprezą sprawiają, że czujesz się lepszym futsalistą? W czym może się to objawiać?

– Doświadczenie zabrane przez każdego zawodnika, który zagrał na tym turnieju, na pewno zaprocentuje na plus w dalszym rozwoju.

Teraz z parkietów Mistrzostw Europy wracasz na boiska I ligi. Czego oczekujesz po zbliżającym się sezonie?

– Chciałbym pewne elementy z tego turnieju przełożyć na grę w pierwszej lidze, oraz z każdym meczem się rozwijać.

Ostatnie miesiące spędziłeś na wypożyczeniu, znasz realia I ligi. Czemu zdecydowałeś się na powrót do Gdańska?

– Zdecydowałem się na powrót do Gdańska, ponieważ czuje, że tutaj będę miał większe szanse na rozwój oraz naukę od doświadczonych zawodników.

O co Twoim zdaniem AZS UG powalczy w tym sezonie w lidze, oraz jakie są Twoje cele indywidualne?

– Z AZS będziemy w każdym meczu walczyć o 3 punkty, to jest najważniejsze. Na pewno chcemy być w górnej części tabeli. Ja natomiast chcę nabierać doświadczenia od starszych zawodników oraz rozwijać swoje umiejętności z każdym meczem.

Leave a Reply