CO NOWEGO?

W drugiej kolejce Akademicy podejmą Mrówkę Mosina

W drugiej kolejce rozgrywek I ligi futsalu AZS UG po raz pierwszy w tym sezonie zagra przed własną publicznością. Akademicy podejmą zespół Mrówki Mosina. Inauguracyjne spotkania obu zespołów przyniosły wiele emocji i były dramatyczne aż do ostatnich sekund, więc ich bezpośrednie starcie również zapowiada się niezwykle interesująco.

Zespół z Mosiny poprzednie rozgrywki zakończył na 3 miejscu w tabeli grupy północnej I ligi, z nieznaczną stratą do strefy barażowej, Akademicy podejmą więc czołową siłę zaplecza Ekstraklasy. Jak zespół zmienił się na przestrzeni ostatnich miesięcy, oraz czego możemy spodziewać się po naszym sobotnim rywalu? Te kwestie pomógł nam przybliżyć trener ekipy Mrówki, Michał Wasielewski.

Na inaugurację ligi ulegliście zespołowi z Gniezna 3:4, jakie pozytywy można wyciągnąć z tego spotkania, a co należy poprawić?

– Niestety inauguracja nie była dla Nas szczęśliwa, bo zakończyła się porażką. Wielu przed tym meczem skazywało Nas na pożarcie, ale pokazaliśmy charakter i wolę walki. Świetny występ zanotował Liubomir Kolomyichuk, który zdobył dla Nas wszystkie bramki. Był to jego debiut na tym poziomie rozgrywek i pokazał, że może stanowić o sile Naszego zespołu. A jakie były pozytywy i co należy poprawić to wiemy, ale nie będziemy ułatwiali zadania zespołowi z Gdańska.

W drugiej kolejce ponownie zagracie na wyjeździe, ze spadkowiczem z Gdańska, jak podchodzicie do tej sytuacji i tego rywala?

– Zespół z Gdańska również nie wygrał na inaugurację, więc jestem przekonany, że będą mocno zmotywowani na spotkanie z Nami. Na pewno będzie to trudny pojedynek, bo z tym rywalem nigdy nie grało się łatwo.

Jakie zmiany zaszły w składzie w porównaniu z poprzednim sezonem?

– Po ostatnim sezonie, który był najlepszym w historii Naszego Klubu, doszło do dużej rewolucji w składzie. Zespół opuścili bracia Pieczyńscy, Daniel Lebiedziński oraz Sergyey Chamukha. Można więc śmiało stwierdzić, że straciliśmy podstawową czwórkę. Do zespołu dołączyli młodzi zawodnicy z Ukrainy, oraz z  naszego zespołu młodzieżowego. Spadła Nam więc nie tylko średnia wieku, ale także doświadczenia. Zespól, który wystąpił w pierwszym spotkaniu nie jest jeszcze kompletny, dołączy do Nas jeszcze dwóch zawodników z przeszłością w Futsal Ekstraklasie.

Jakie cele stawiane są przed zespołem na początku sezonu?

– Jak przed startem każdego sezonu skupiamy się na tym, by spokojnie utrzymać się w lidze. Chcemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu i jak najszybciej zapewnić sobie 1 ligowy byt.

Kogo należy upatrywać w roli faworytów rozgrywek, a kto powinien stoczyć walkę o utrzymanie?

– Moim zdaniem poziom 1 ligi z każdym sezonem się podnosi. Zespoły które spadły z Futsal Ekstraklasy są naturalnymi kandydatami do awansu. W drużynach beniaminków również można znaleźć nazwiska z przeszłością w najwyższej klasie rozgrywkowej czy reprezentacji Polski. To wszystko pokazuję, że liga w tym roku będzie bardzo ciekawa i w tej chwili trudno mi upatrywać zdecydowanych faworytów do awansu i spadku.

2. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG – Mrówka Mosina

Sobota, 1 października 2022, godzina 17:00, Hala przy ul. Smoleńskiej 5/7

Leave a Reply