CO NOWEGO?

Przełamać się na wyjeździe – Akademicy zagrają w Gnieźnie z Grinbudem

Futsaliści AZS UG po raz trzeci w tym sezonie staną przed szansą na wyjazdowy komplet punktów. Tym razem zmierzą się w Gnieźnie z tamtejszym Grinbudem. Niedzielni rywale Akademików w dobrym stylu rozpoczęli rozgrywki I ligi, ale w czwartej kolejce doznali dotkliwej wyjazdowej porażki z We-Metem. W piątej serii gier zmierzą się więc drużyny, które legitymują się takim samym dorobkiem punktowym. To bardzo ważne spotkanie w kontekście układu tabeli grupy północnej I ligi.

Zarówno Grinbud Gniezno jak i AZS UG tracą po 4 kolejkach zaledwie dwa punkty do lidera rozgrywek, dlatego bezpośrednia konfrontacja obu drużyn zapowiada się bardzo interesująco. O sytuację w zespole gospodarzy niedzielnego spotkania spytaliśmy trenera Grinbudu, Adama Heliasza.

Jak oceniacie początek sezonu w Waszym wykonaniu? Z jednej strony jesteście wiceliderem tabeli, z drugiej – macie ujemny bilans bramkowy?

– Początek sezony możemy zaliczyć za udany choć mały niedosyt na pewno jest zwłaszcza stracone punkty w Białymstoku, gdzie powinniśmy wywieź komplet punktów. Na ujemny bilans głównie złożyło się spotkanie z zespołem We-Metu, wiemy co mamy do poprawy jeżeli chodzi o ten element gry i cały czas nad nim pracujemy

Jakie zmiany nastąpiły w kadrze Waszego zespołu w porównaniu z poprzednim sezonem?

– Do zespołu dołączyło dwóch zawodników Wojciech Węgrzyn, który przyszedł do nas jako król strzelców 1 Polskiej Ligi Futsalu oraz Wojciech Brenk który wznowił  treningi po kilku letniej przerwie. Cieszy fakt, że udało się utrzymać cały zespół który reprezentował nas w ubiegłym sezonie.

Jaki cel stawiacie sobie na bieżące rozgrywki?

– Cel jaki sobie stawiamy na tą porę to grać dobry futsal i zdobywać w każdym meczu punkty, nie wychodzimy zbyt daleko w przód, bo wiemy jak to może się skończyć.

Czy po 4 kolejkach można wskazać, kto powalczy o awans do Ekstraklasy, a kto będzie musiał mocno starać się, żeby nie spaść? A może jeszcze za wcześnie na pierwsze wnioski?

– Liga w tym sezonie stoi na bardzo wysokim poziomie i będzie najbardziej wyrównana odkąd pamiętam. Moim zdaniem głównymi faworytami do awansu będą zespoły z Gdański i Lęborka, którzy są spadkowiczami z Ekstraklasy oraz zespół z Kamienicy Królewskiej. Co do spadkowiczów to ciężko powiedzieć na tą porę.

Czego oczekujecie po meczu z AZS UG? Pierwsze kolejki pokazały chociażby, że gdańszczanie lepiej radzą sobie przed własną publicznością niż na wyjeździe.

– AZS UG Gdańska to bardzo doświadczony zespół i spodziewamy się fajnego widowiska. Moim zdaniem faworytem tego spotkania jest zespół z UG, ale znając potencjał naszego zespołu to wiem, że jesteśmy wstanie sprawić niespodziankę.

5. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Grinbud KS Gniezno – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 23 października 2022, godzina 16:00, Gniezno

Leave a Reply