Akademicy lepsi po przerwie – drugie domowe zwycięstwo AZS UG

Drugi mecz i drugie zwycięstwo przed własną publicznością mają już w tym sezonie na koncie futsaliści AZS UG. Gdańszczanie pokonali u siebie drużynę Bonito Helios Białystok 3:1, a wszystkie gole w tym spotkaniu padły po przerwie.

Pierwsza połowa skończyła się mało futsalowym remisem 0:0. Obie ekipy kreowały sobie dogodne sytuacje do otworzenia rezultatu, ale zawsze czegoś brakowało, żeby postawić przysłowiową kropkę nad „i”: ostatniego podania, celnego strzału, spokoju bądź opanowania pod bramką rywala. Trzeba też przyznać, że goście, którzy przed 4 kolejką spotkań plasowali się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli, zagrali z dużą determinacją i wiarą w dobry wynik. To do nich należała też najgroźniejsza okazja przed przerwą: w 19 minucie strzał jednego z białostoczan obił oba słupki bramki strzeżonej przez Kacpra Sasiaka. Obie ekipy schodziły do szatni ze świadomością, że po zmianie stron trzeba będzie zagrać lepiej i skuteczniej.

Już niespełna 2 minuty po wznowieniu gry z gola cieszyli się wreszcie Akademicy. Z rzutu rożnego Mikołaj Kreft podał do Karola Majchrzaka, a kierunek lotu futsalówki po jego strzale zmienił jeszcze Szymon Kuzio i to właśnie on został wpisany do protokołu meczowego jako zdobywca bramki.

Im dłużej trwała druga połowa, tym większą przewagę zdawali się zyskiwać gospodarze, ale nie przekładało się to na kolejne trafienia, a niefrasobliwość w wyprowadzaniu piłki i sporadyczne proste błędy nie dawały gdańszczanom pełnej kontroli nad meczem przy zaledwie jednobramkowym prowadzeniu.

Zmianę rezultatu przyniosła dopiero kontra wyprowadzona przez Akademików po niespełna połowie godziny trwania meczu. Kontratak rozpoczął Maciej Urtnowski, który przytomnie dostrzegł ruszającego po skrzydle Mateusza Wesserlinga. Ten przebiegł z futsalówką połowę boiska, „złamał” akcję do środka parkietu i upadając oddał strzał nie do obrony przez białostockiego bramkarza. Odpowiedź gości była jednak błyskawiczna – kilkadziesiąt sekund później, strzałem z ostrego kąta tuż przy słupku kontaktowego gola zdobył Mateusz Projelko. 2:1.

Na niespełna 3 minuty przed końcem spotkania gola dla AZS UG zdobył Mikołaj Kreft, dobijając z bliskiej odległości sparowany przez bramkarza strzał Mateusza Wesserlinga.

Niestety, minutę później zdobywca gola na 3:1 obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Podopiecznym Wojciecha Pawickiego udało się jednak wybronić półtorej minuty gry w osłabieniu i ostatecznie pokonali drużynę Bonito Helios Białystok. W 5 kolejce ligowej gdańszczanie zmierzą się w Gnieźnie z tamtejszym KS Grinbudem.

4. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Bonito Helios Białystok 3:1 (0:0)