CO NOWEGO?

Akademicy podejmują kolejną drużynę czołówki I ligi

Rozgrywki I ligi są w bieżącym sezonie bardzo zacięte i wyrównane. Nie brakuje zaskakujących wyników, a praktycznie każda kolejka przynosi niespodzianki i spore przetasowania w klasyfikacji grupy północnej. W ostatni weekend AZS UG mierzył się z ówczesnym liderem na wyjeździe, natomiast w najbliższą sobotę, samemu otwierając tabelę, podejmie kolejną drużynę czołówki, TAF Toruń.

Podopieczni trenera Mateusza Kończalskiego po 6 kolejkach zajmują 4. miejsce w tabeli. Po nienajlepszym początku zmagań notują aktualnie passę 4 spotkań bez porażki. Czy zakończy się ona w najbliższy weekend w Gdańsku? O sytuację w klubie spytaliśmy szkoleniowca ekipy TAF Toruń.

Jak oceniacie swoją postawę na początku rozgrywek i aktualny bilans: 3 zwycięstwa, remis i 2 porażki?

– Na oceny jest jeszcze za szybko. Tabela jest w tej chwili tak spłaszczona, że na pierwsze podsumowania trzeba zaczekać do końca pierwszej rundy! Skupiamy się na kolejnym spotkaniu i tylko w tą stronę teraz patrzymy. Cel na najbliższy weekend to wracać do Torunia z 3 punktami.

Czy w przerwie między sezonami zaszły zmiany w kadrze zespołu? Jakie?

– Tak, podczas przerwy przebudowaliśmy zespół. Odszedł Jakub Hapka do lokalnego rywala jakim jest Futsal Świecie, oraz na grę w Ekstraklasie zdecydował się nasz wychowanek Bartek Przypis…za którego trzymamy kciuki tak samo jak za Maksa Lewandowskiego czy Maćka Jankowskiego. Cała trójka zdobywała z nami wice mistrzostwo Polski U20 w Futsalu. Dodatkowo na parkietach Ekstraklasy poczyna sobie coraz lepiej Kuba Wiśniewski. Jednak w zespole mamy zdecydowanie więcej młodych talentów, które za chwilę mogą wypłynąć na szerokie wody, dlatego postanowiliśmy dołączyć do zespołu dwóch już doświadczonych zawodników, jakimi są Mateusz Waszak oraz Maciek Dudek.

Mimo miejsca w górnej połówce tabeli macie ujemny bilans bramkowy – czym jest to spowodowane i czy defensywa jest tym elementem, który jest „do poprawy”?

– Nasza młoda drużyna, która pojechała na pierwszą kolejkę do dalekiego Szczecina, zapłaciła tzw frycowe. Wysoka porażka nie podłamała nas i kolejna spotkanie, pomimo porażki z Futsal Świecie 1:2 pokazała, iż zawodnicy zmienili swoje podejście do poszczególnych aspektów przekazywanych przez trenera. Przede wszystkim pokazali, że mają charakter i nie są chłopcami do bicia…Przez kolejne 4 kolejki jesteśmy niepokonani i odrabiamy straty punktowe oraz bilansowe z początku sezonu. Czwarte miejsce pozwala nam zaatakować podium klasyfikacji 1 ligi już w najbliższy weekend.

Jakie stawiacie sobie cele na ten sezon, która lokata byłaby satysfakcjonująca dla zawodników, sztabu trenerskiego oraz zarządu klubu?

– Mamy młodą drużynę, która nabiera doświadczenia.  Nasi wychowankowie występują w Futsal Ekstraklasie, a my pracujemy, aby rozwijać futsal. Nie stawiamy sobie celów matematycznych. Rozwój danego zawodnika jest dla nas najważniejszym celem od lat !!!!

Na co nastawiacie się przed meczem z AZS UG?

– Jak w każdym meczu zagramy o 3 punkty!

7. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – TAF Toruń

Sobota, 5 listopada 2022, godzina 19:00, Hala przy ulicy Smoleńskiej 5/7

Leave a Reply