CO NOWEGO?

Podtrzymać passę wyjazdowych zwycięstw meczem w Pile

W 8. Kolejce rozgrywek I ligi futsalu AZS UG zmierzy się w meczu wyjazdowym z drużyną KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła. Jeśli wziąć pod uwagę jedynie miejsca w tabeli, gdańszczanie jadą do Wielkopolski po komplet punktów w roli faworyta. Natomiast jeśli przyjrzeć się tej konfrontacji z bliższej odległości, Akademików czeka niełatwa przeprawa.

Sytuacja pilskiej ekipy w tabeli jest trudna, gospodarze niedzielnego spotkania mają jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania, więc ich pozycja może być lepsza. Poza tym, mimo przedostatniej lokaty w klasyfikacji rozgrywek, pilanie legitymują się przyzwoitym bilansem bramkowym, a przynajmniej trzy z sześciu rozegranych spotkań mogły zakończyć się dla nich bardziej korzystnym rezultatem. Ponadto w niedzielę zagrają na własnym parkiecie, a gra przed swoją publicznością może okazać się dodatkowym atutem.

O sytuacji w zespole z Piły opowiedział nam krótko prezes klubu, Michał Lament.

Jak oceniacie początek sezonu w Waszym wykonaniu? Czy bilans mógł być lepszy niż zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki?

– Początek sezonu zaczęliśmy od minimalnej przegranej w meczu wyjazdowym w Lęborku 2:1 , więc niezbyt optymistycznie.

Jakie zmiany w kadrze pierwszego zespołu nastąpiły w porównaniu z poprzednim sezonem?

– Zespół opuściło 2 kluczowych zawodników, jeden z nich przygodę z futsalem wiedzie w drużynie KS Gniezno natomiast drugi postawił na grę na boiskach trawiastych.  W drużynie mamy 3 nowe twarze, lecz tylko jeden zawodni zaliczył swój debiut, mowa tu o Łukaszu Tomaszewskim.

Jakie cele stawiacie sobie na ten sezon?

– Cel na ten sezon to utrzymać się w pierwszej lidze. Na obecną chwilę środki finansowe nie pozwalają na to, by zwiększyć jakość zespołu nowymi zawodnikami.

Bilans bramkowy zespołu nie jest zły, w dodatku macie zaległy mecz do rozegrania – co należy poprawić w grze zespołu, żeby zacząć lepiej punktować i podskoczyć w klasyfikacji rozgrywek?

– Bilans bramkowy może nie jest zły, lecz brakuje nam skuteczność, cierpliwości, zawziętości.

Czego spodziewacie się po meczu z AZS UG, co wiecie o drużynie z Gdańska?

– Drużyna z Gdańska jest nam dobrze znana, bo już nie raz przyszło nam między sobą rywalizować. Patrząc na kadrę Gdańska nie za dużo się zmieniła, więc czeka nas ciekawe i emocjonujące widowisko.

8. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 13 listopada 2022, godzina 18:00, Piła

Leave a Reply