CO NOWEGO?

Derby na szczycie – emocjonujący szlagier I ligi z Dragonem Bojano

To jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań w grupie północnej I ligi w tym sezonie. Zmierzą się dwie ekipy ze ścisłej czołówki tych rozgrywek, w dodatku w składzie gości nie brakuje zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy akademickiego klubu. Jeśli dodamy do tego fakt, że w spotkaniach obu zespołów pada średnio ponad 8 bramek na mecz, śmiało można założyć, że czeka nas świetne futsalowe widowisko!

LZS Dragon Bojano bez wątpienia jest jedną z największych rewelacji trwającego sezonu I ligi. Warto nadmienić, że podopieczni Marka Widzickiego (który…też grał kiedyś w AZS UG) mimo, że tracą do pierwszego miejsca w tabeli zaledwie jeden punkt, to mają jeszcze w zanadrzu jeden mecz do rozegrania. Skąd rewelacyjna forma klubu z Bojana na początku bieżącego sezonu? Na to pytanie starał się odpowiedzieć jego prezes, Grzegorz Mierzejewski.

Jak oceniacie początek sezonu w Waszym wykonaniu?

– Początek oceniamy jako dobry. Po siedmiu meczach mamy punkt do lidera, a do rozegrania pozostaje jeszcze zaległe spotkanie z Futsal Świecie. W poprzednim sezonie na tym etapie rozgrywek zajmowaliśmy przedostatnie miejsce z dorobkiem pięciu punktów. Teraz mamy ich trzy razy więcej, więc mamy prawo ocenić początek sezonu jako dobry.

Jakie zmiany w kadrze zespołu zaszły w porównaniu z poprzednim sezonem ?

– W tym sezonie dołączyło do nas kilku zawodników, którzy mają duże doświadczenie w futsalu. Mówimy tu o Dominiku Depcie, Patryku Ziarko, czy Dominiku Czekirdzie. To znane nazwiska w polskim futsalu. W naszej ocenie mamy silniejszy zespół niż rok temu.

Jakie są cele drużyny na bieżący sezon?

– Na razie przypatrujemy się z uwagą na bieżące wyniki. Składy drużyn sporo się pozmieniały w porównaniu z poprzednim sezonem. Nastąpiło pewne przegrupowanie w tabeli. Jesteśmy trochę jak Adam Małysz – skupiamy się na następnym meczu i zobaczymy gdzie to nas zaprowadzi.

Jakie elementy można poprawić w Waszej grze? Drużyna strzela dużo bramek, ale sporo również traci…

– Odpowiedź właśnie jest zawarta w pytaniu. Pod względem strzelonych bramek jesteśmy na drugim miejscu. Jeśli chodzi o bramki stracone, to jesteśmy na piątym miejscu. Wciąż staramy się poprawić grę w defensywie i mamy nadzieję, że będzie ona widoczna już w najbliższym meczu.

Czy to dla Waszej drużyny specjalne spotkanie? Mówimy tu o meczu praktycznie derbowym, w dodatku wielu zawodników z kadry Dragona w przeszłości reprezentowało barwy AZS UG?

– Mimo, że jest to nasze dopiero piąte oficjalne spotkanie, to drużyny znają się bardzo dobrze. Zawodnicy wiedzą o sobie prawie wszystko. Przed meczem może będą wzajemne uszczypliwości czy nieco gorętsza atmosfera, ale wraz z pierwszym gwizdkiem to wszystko zniknie i nasz zespół skupi się na aspektach czysto piłkarskich.

9. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – LZS Dragon Bojano

Sobota, 19 listopada 2022, godzina 18:00, Hala przy ul. Smoleńskiej 5/7

Leave a Reply