CO NOWEGO?

Zacznij swoją przygodę z futsalem, przyjdź na trening naborowy

Trener Jakub Domżalski zaprasza na trening grupy naborowej futsalistów AZS UG. Jeśli urodziłeś się w 2004 roku lub jesteś młodszy, w przeszłości trenowałeś piłkę nożną lub futsal i chciałbyś sprawdzić swoje umiejętności w grze w hali, to na te zajęcia koniecznie musisz przyjść.

Trening naborowy odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada o godzinie 19:00 w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Kołobrzeskiej 61. Tam też odbywać się będą zajęcia dla tych, którzy dołączą do drużyny.

Głównym celem ekipy AZS UG, oprócz podnoszenia swoich umiejętności futsalowych na treningach, będzie udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu do lat 19. Eliminacje do MMP U-19 będą trzyfazowe, a rozpoczną się już na początku grudnia, tak więc już niedługo na młodych futsalistów będą czekały emocje i sportowe wyzwania. Można nazwać to rzuceniem na głęboką wodę.

Terminarz eliminacji MMP U-19:

I turniej: 3-4.12.2022

II turniej: 14-15.01.2023

III turniej: 4-5.02.2023

W pierwszym turnieju AZS UG zmierzy się z ekipami ZSOiT Jantar Ustka, KS Amator Kiełpino, Beniaminek 03 Stargard Gdański oraz z gospodarzem imprezy, Perfectą Złotów.

MMP to tylko ewentualny początek wielkiej, futsalowej przygody. Członkowie sekcji futsalu AZS UG, oprócz regularnych treningów, mają również szansę występować miedzy innymi na Akademickich Mistrzostwach Polski, a najlepsi – w pierwszym zespole, występującym w ostatnich latach w Futsal Ekstraklasie oraz rozgrywkach I ligi. Duża część obecnej kadry pierwszej drużyny zaczynała właśnie od grup młodzieżowych AZS UG, aby z czasem przebić się do pierwszej ekipy, rywalizującej z drużynami krajowej elity. Brzmi zachęcająco? Spróbuj i Ty!

Leave a Reply