CO NOWEGO?

Akademicy zagrają na wyjeździe w starciu zeszłosezonowych ekstraklasowiczów

W poprzednim sezonie Team Lębork oraz AZS UG rywalizowały w Futsal Ekstraklasie, natomiast w najbliższą niedzielę zmierzą się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek obie ekipy były wymieniane w gronie kandydatów do awansu, jednak ostatnie tygodnie pokazują, że na pierwszoligowych parkietach radzą sobie odmiennie. Nie zmienia to faktu, że ich konfrontacja zapowiada się niezwykle interesująco.

W porównaniu do AZS UG, w Lęborku między poprzednim a trwającym sezonem zaszły spore zmiany. W aktualną sytuację w LSSS Team Lębork wprowadził nas trener tej drużyny, Wojciech Pięta.

Jak zmieniła się kadra pierwszego zespołu w porównaniu z poprzednim sezonem?

– Z szerokiej kadry FE zostało 4 zawodników. Zespół został uzupełniony o młodych i niedoświadczonych zawodników.  

Jak oceniacie początek sezonu w Waszym wykonaniu? Pierwsze dwie kolejki były obiecujące, a potem…

– Początek był taki jak zakładaliśmy. Niestety porażka z Kamienicą i Szczecinem miały olbrzymi wpływ na kolejne mecze. W obu tych meczach stworzyliśmy po kilkanaście sytuacji, oddaliśmy kilkadziesiąt strzałów,  z których drogę do bramki znalazły tylko dwa. Od tego momentu zaczęły się nasze kłopoty. To wystarczyło, żeby moi zawodnicy stracili pewność siebie i wiarę w swoje możliwości .

Jaki jest cel drużyny na bieżący sezon?

– W tej chwili naszym celem jest tylko utrzymanie.

W czym można upatrywać nadziei na lepszą grę zespołu, a jakie elementy należy poprawić?

– Na ten moment w naszej grze musimy poprawić wszystko. Mam nadzieję, że mecz z UG, na własnym parkiecie, przy naszych niesamowitych kibicach wyzwoli w zawodnikach dodatkową motywację.

Czego spodziewacie się po spotkaniu z AZS UG, czym mecze będą się różnić od tych w poprzednim sezonie, jeszcze w Ekstraklasie?

– Pierwszy raz od kilku lat nie będziemy w tym meczu faworytem. Spotkamy się z zespołem o ustabilizowanej kadrze, mający w swoim składzie zawodników z dużym doświadczeniem i potencjałem jak na 1 ligę. Na tą chwilę każdy inny wynik niż zwycięstwo UG będzie niespodzianką i naszym sukcesem.

10. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: LSSS Team Lębork – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 27 listopada 2022, godzina 17:00, Lębork.

Leave a Reply