CO NOWEGO?

Świetna obrona kluczem do zwycięstwa Akademików w meczu z Dragonem Bojano

Mecz dwóch drużyn czołówki tabeli I ligi futsalu zakończył się niskim wynikiem i zwycięstwem AZS UG. Akademicy dali popis gry defensywnej i w meczu z jedną z najskuteczniejszych drużyn zaplecza krajowej elity zagrali „na zero z tyłu”. A ponieważ sami dwukrotnie znaleźli drogę do bramki LZS Dragon Bojano, pokonali rywala 2:0.

W dotychczasowych spotkaniach obu zespołów w tym sezonie padało średnio ponad 8 bramek, ale tym razem już początek spotkania wcale nie zwiastował wysokiego wyniku. Co prawda nie brakowało sytuacji podbramkowych i okazji dla jednej i drugiej ekipy, ale piłka długo nie wpadała do siatki.

Dopiero w 13., szczęśliwej jak się okazało dla AZS UG minucie, rezultat otworzył Piotr Wardowski. Mateusz Wesserling dograł piłkę ze środka pola na skrzydło, a „Vardy” najpierw zwodem minął rywala , a następnie lewą nogą, z ostrego kąta zdobył pierwszą bramkę wieczoru.

Gospodarze poszli za ciosem i po kwadransie gry było już 2:0. Zza pola karnego uderzył Mateusz Osiński, a tor lotu piłki zmienił jeszcze Przemysław Iwański, czym kompletnie zaskoczył swojego bramkarza. Mimo kolejnych dogodnych okazji, rezultat przed przerwą nie uległ już zmianie.

Także po zmianie stron na parkiecie dużo było walki, co jednak nie przekładało się na trafienia. Temperatura spotkania podskoczyła nieco w 33 minucie, kiedy gospodarze zanotowali 5. przewinienie w drugiej połowie i do końca meczu musieli uważać na faule. Chwilę później ekipa Dragona postawiła wszystko na jedną kartę, grając w polu z bramkarzem, ale gdańszczanie świetnie się bronili, a kiedy już odbierali ją rywalowi, szanowali ją i potrafili przytrzymać, kradnąc rywalom kolejne sekundy.

Ostatecznie AZS UG niewysoko, ale w pełni zasłużenie pokonał derbowego rywala Bojana, czym umocnił się w ścisłej czołówce tabeli rozgrywek grupy północnej I ligi. Zwycięstwo przedłużyło także serię meczów bez porażki AZS UG na własnym parkiecie.

W 10 serii gier, w spotkaniu spadkowiczów z Ekstraklasy AZS UG zmierzy się na wyjeździe z ekipą z Lęborka. Ten mecz odbędzie się w niedzielę, 27 listopada o godzinie 17:00.

9. kolejka I ligi futsalu: AZS UG Gdańsk – LZS Dragon Bojano 2:0 (2:0)