CO NOWEGO?

Akademicy podejmują ekstraklasowe Red Dragons Pniewy w meczu Pucharu Polski

Futsaliści AZS UG wracają na parkiet w meczu o stawkę i od razu zmierzą się z najbardziej wymagającym rywalem w tym sezonie! W meczu 1/32 finału Pucharu Polski Akademicy podejmą zwycięzcę tych rozgrywek sprzed dwóch lat – Red Dragons Pniewy! Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 stycznia o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Smoleńskiej. Zapowiadają się wielkie emocje!

Sobotni rywale gdańszczan zajmują obecnie 8 lokatę w tabeli Futsal Ekstraklasy. W poprzednim sezonie, kiedy obie ekipy występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej, oba mecze AZS UG Z Red Dragons były niesłychanie wyrównane: w Gdańsku padł rezultat 3:4, a w Pniewach…3:4! Jeśli dodać do tego fakt, że dwa lata temu Czerwone Smoki sięgnęły po krajowy puchar, a w poprzednim sezonie to Akademicy z Gdańska byli jedną z rewelacji tych rozgrywek, ich spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Rozgrywki pucharowe rządzą się własnymi prawami i mimo tego, że to goście będą faworytem spotkania, podopieczni Wojciecha Pawickiego na pewno wyjdą na parkiet z zamiarem sprawienia niespodzianki.

Co słychać w obozie Red Dragons? O to spytaliśmy managera zespołu z Pniew, Rafała Gnybka.

Jak w klubie oceniacie rundę jesienną? Jakie są cele Red Dragons na rundę rewanżową? Na razie balansujecie między górną a dolną połówką tabeli.

– Liga w tym roku jest wyjątkowo silna, zaryzykuje stwierdzenie, że chyba najsilniejsza od początku naszych startów w ekstraklasie, w której gramy nieprzerwanie od 9 sezonów. Runda jesienna powinna być lepsza w naszym wykonaniu jeśli chodzi o zdobycz punktową, balansujemy na granicy gry w play-off, które są naszym celem.

Jak wyglądała przerwa świąteczno-noworoczna w klubie? Czy w zespole doszło do jakichś zmian?

– Mieliśmy krótką przerwę, po wspólnym spotkaniu świąteczno-noworocznym, potem od razu wróciliśmy do treningów. Do kadry dołączyła trójka nowych młodych zawodników, których prawdopodobnie zobaczymy już w akcji na parkiecie w Gdańsku.

Jak w klubie podchodzicie do Pucharu Polski? Jak wiadomo, klub ma już to trofeum w gablocie. Czy to dodatkowa mobilizacja?

– Zdobycie Pucharu Polski i Superpucharu to nasze największe osiągnięcia, które w przyszłości będzie trudno powtórzyć, bowiem obecna czołówka FOGO Futsal Ekstraklasy jest coraz mocniejsza. Naszym problemem jest dość wąska jakościowo kadra, którą uzupełniają młodzi niedoświadczeni jeszcze zawodnicy.

W 1/32 finału Pucharu Polski na wyjeździe zmierzycie się z AZS UG. Co wiecie o tym rywalu? Czy śledzicie sytuację w rozgrywkach I ligi?

– Znamy zespół AZS UG od bardzo dawna i nasza rywalizacja, choć czasem z przerwami na grę AZS-u w I lidze, zawsze była zacięta i interesująca. Zdajemy sobie sprawę, że gramy z liderem pierwszej ligi grupy północnej i łatwo nie będzie. Ostatnie spotkanie w Pniewach zakończyło się wygraną gdańszczan, co pokazuje, że w naszych spotkaniach może zdarzyć się wszystko.

Do meczu pucharowego przystąpicie już po inauguracji rundy rewanżowej, po wygranym meczu z Clearexem. Czy to, że już graliście o punkty może być Waszym dodatkowym atutem w meczu w Gdańsku?

– Na pewno każde zwycięstwo podbudowuje morale zespołu, wygraliśmy na trudnym terenie w Chorzowie inkasując ważne trzy punkty. Po tym spotkaniu jednak kilku zawodników boryka się z drobnymi urazami i nie wiemy jeszcze w jakim zestawieniu pojawimy się w Trójmieście. Liczę mimo wszystko na dobre widowisko, które zadowoli kibiców.

Mecz 1/32 finału Pucharu Polski: AZS UG Gdańsk – Red Dragons Pniewy

Sobota, 14 stycznia 2023, godzina 18:00, Hala przy ulicy Smoleńskiej 5/7

Leave a Reply