CO NOWEGO?

Utrzymać koncentrację – Akademicy zagrają z outsiderem z Mosiny

W rundzie jesiennej zespół Mrówki Mosina był zdecydowanie najsłabszym w pierwszoligowej stawce. Zaledwie jedno zwycięstwo, przy aż 10 porażkach, oraz blisko 70 straconych bramek nie wystawiało najlepszej opinii ekipie z Wielkopolski. Jednak początek 2023 roku w wykonaniu tej drużyny wygląda już znacznie lepiej, więc Akademicy z Gdańska będą musieli wykazać się wysokim poziomem koncentracji w wyjazdowym starciu z głównym kandydatem do spadku.

W 2. kolejce bieżącego sezonu AZS UG rozgromił na własnym parkiecie ekipę Mrówki aż 10:0. Rundę jesienną oba zespoły zakończyły na przeciwnych biegunach tabeli rozgrywek grupy północnej I ligi – Akademicy na pierwszym, a ich niedzielni rywale – na ostatnim miejscu. Nie zmienia to faktu, że takie spotkania mają w zwyczaju kończyć się niespodziankami, dlatego nikt w Gdańsku nie zamierza lekceważyć przeciwnika. Tym bardziej, że ten dobrze rozpoczął 2023 rok i widać, że nie odpuścił jeszcze walki o utrzymanie.

Między innymi o tym w rozmowie z nami wspominał Filip Gołembiewski, kierownik drużyny Mrówki Mosina.

Jak oceniacie postawę klubu w rundzie jesiennej? Nie ma co ukrywać, że wyniki były bardzo słabe…

– To prawda, runda jesienna nie należała do udanych w naszym wykonaniu. Po zakończonym poprzednim sezonie odszedł od nas trzon zespołu, dokładniej to pierwsza czwórka. Mimo przedsezonowych wzmocnień, nie udało się nam wypracować zgrania i porozumienia na boisku. To wymaga czasu, którego nam zabrakło.

Jak przygotowywaliście się do rundy rewanżowej? Czy w zespole doszło do jakichś zmian personalnych?

– Nie przygotowywaliśmy się jakoś szczególnie, byliśmy w normalnym trybie treningowym. Do zmian personalnych nie doszło, za to udało się pozyskać kilku nowych zawodników i to już przyniosło efekt.

Pierwsze mecze w 2023 roku chyba dają powody do optymizmu: w Pucharze Polski co prawda minimalna porażka z LZS Bojano, ale w lidze druga w tym sezonie wygrana, 4:1 z Gnieznem. Jak wyglądała gra zespołu w tych spotkaniach?

– Puchar Polski potraktowaliśmy jako mecz sparingowy, zdajemy sobie sprawę, że w obecnej chwili nie mamy na tyle szerokiej ławki, aby grać na dwóch frontach, a liga jest zdecydowanie ważniejsza w chwili obecnej. Z każdym kolejnym meczem, gra zespołu wygląda coraz lepiej.

Jakie są cele drużyny na rundę rewanżową? Sytuacja jest bardzo trudna, ale wciąż do rozegrania pozostało dużo spotkań.

– Cel jest jeden, utrzymanie.

Jak nastawiacie się na mecz z AZS UG? W rundzie jesiennej w Gdańsku doznaliście dotkliwej porażki, jakie wnioski zostały wyciągnięte z tamtego spotkania?

– Zdajemy sobie sprawę, że AZS UG to drużyna, która bije się o awans i na ten awans zasługuje. Z każdego meczu wyciągamy wnioski, jakie…. to pozostawimy dla siebie.

13. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Mrówka Mosina – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 29 stycznia 2023, godzina 14:00, Mosina

Leave a Reply