Pokaz klasy w końcówce – AZS UG wywozi komplet punktów z Mosiny

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami, spotkanie Akademików w Mosinie nie należało do kategorii łatwych i przyjemnych, a ostatnia ekipa w tabeli postraszyła lidera, wychodząc na prowadzenie zaraz na początku drugiej połowy. Ostatecznie jednak AZS UG pokazał futsalową klasę i zwyciężając 7:4 umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli grupy północnej rozgrywek I ligi.

Akademicy przystępowali do tego spotkania w roli faworyta i długo wywiązywali się z niej wzorowo. W 5 minucie wynik otworzył Jakub Domżalski, który przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem. Po 12 minutach gry było 2:0 dla gdańszczan, a na listę strzelców wpisał się Piotr Wardowski. Wszystko układało się zgodnie z planem AZS przez pierwszy kwadrans gry, kiedy to trafienie kontaktowe dla gospodarzy zanotował Liubomyr Kolomuichuk. Gol ten natchnął miejscowych na kolejne fragmenty gry. Co prawda pierwsze połowa zakończyła się wynikiem 1:2, ale futsaliści z Mosiny po przerwie wyszli na parkiet bardzo zmotywowani, co poskutkowało dwiema bramkami zdobytymi w niecałe 3 minuty. Zespół Mrówki wyszedł na prowadzenie i mógł je nawet podwyższyć, ale świetnie interweniował Kacper Sasiak. Akademicy zdołali przetrwać ten słabszy moment meczu i po połowie godziny gry, za sprawą strzału z woleja z dystansu Jakuba Domżalskiego, doprowadzili do wyrównania.

Następnie jeden z zawodników Mrówki został ukarany czerwoną kartką, a grę w przewadze 4 na 3 w polu wykorzystał Mikołaj Kreft, a kilkadziesiąt sekund później ten sam futsalista podwyższył prowadzenie UG na 5:3. Miejscowi zdecydowali się na wycofanie bramkarza, ale w 39 minucie spotkania, strzałem z rzutu karnego przedłużonego kapitan gdańszczan skompletował hattricka. Wynik końcowy ustaliły trafienia Dawida Śmiłowskiego oraz Mateusza Wesserlinga z ostatniej minuty spotkania.

– W całym spotkaniu mieliśmy więcej sytuacji, ale rywale grali bardzo ambitnie i mieli dobry początek drugiej połowy, kiedy wyszli na prowadzenie. Udało nam się przetrwać ten słabszy moment w naszym wykonaniu, a końcówka należała już do nas – podsumował mecz Wojciech Pawicki, szkoleniowiec AZS UG.

W najbliższy weekend I liga pauzuje, a Akademicy wystąpią w turniejach MMP do lat 19 oraz AMP. Na ligowe parkiety powrócą w sobotę, 11 lutego meczem u siebie z Futbalo Białystok.

13. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Mrówka Mosina – AZS UG Gdańsk 4:7 (1:2)

0:1 Jakub Domżalski 5’

0:2 Piotr Wardowski 12’

1:2 Liubomyr Kolomyichuk 16’

2:2 Jan Martin 22’

3:2 Fryderyk Maciejewski 23’

3:3 Jakub Domżalski 30’

3:4 Mikołaj Kreft 32’

3:5 Mikołaj Kreft 34’