CO NOWEGO?

Ekipa UG wygrywał turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski!

Broniący tytułu Akademickich  Mistrzów Polski z 2022 roku futsaliści Uniwersytetu Gdańskiego zrobili pierwszy, duży krok w kierunku ponownego sięgnięcia po to trofeum. Podopieczni trenera Wojciecha Pawickiego okazali się najlepszą drużyną rozgrywanego w Toruniu turnieju półfinałowego AMP.

Wyniki w fazie grupowej:

UG Gdańsk – UE Poznań 8:2, bramki: Kewin Sidor 2, Jakub Domżalski 2, Michał Sadowski, Dawid Lewczuk, Karol Majchrzak, Szymon Wroński

UG Gdańsk – UAM Poznań 5:1, bramki: Szymon Wroński, Karol Majchrzak, Jakub Domżalski, Kewin Sidor, Szymon Kuzio,

UG Gdańsk – ANS Leszno 0:2

Akademicy z Gdańska, mimo porażki w ostatnim meczu fazy grupowej do fazy pucharowej awansowali z pierwszego miejsca. Tam w zaciętym spotkaniu ćwierćfinałowym pokonali US Szczecin 4:3, a następnie w półfinale pokonali WSG Bydgoszcz 3:1 , czym zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. Finał też był bardzo wyrównany, to rywal wyszedł na jednobramkowe prowadzenie, ale trafienia Jakuba Domżalskiego oraz Iwo Gerlee zapewniły ekipie Uniwersytetu Gdańskiego końcowy triumf w imprezie. Turniej finałowy odbędzie się w weekend, 23-26 lutego 2023 na obiektach Politechniki Gdańskiej.

Wyniki w fazie pucharowej:

Ćwierćfinał

UG Gdańsk – US Szczecni 4:3, bramki: Kewin Sidor 2, Dawid Lewczuk, Karol Majchrzak

Półfinał

UG Gdańsk – WSG Bydgoszcz 3:1, bramki: Michał Sadowski, Karol Majchrzak, Kewin Sidor

Finał

UG Gdańsk – ASN Piła 2:1, bramki: Jakub Domżalski, Iwo Gerlee

Więcej informacji o turnieju i komplet wyników

Leave a Reply