CO NOWEGO?

AZS UG z awansem do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19

Miniony weekend w AZS UG stał pod znakiem turniejów i w obu wypadkach były to udane występy. Drużyna do lat U19 awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19. Wynik należy docenić tym bardziej, że zespół pod nieobecność przybywającego na AMP trenera Jakuba Domżalskiego poprowadził Adrian Formela.

Wyniki AZS UG U19 podczas turnieju w Bojanie:

AZS UG Gdańsk – LZS Dragon Bojano 3:2, bramki: Kacper Jarząb, Mateusz Kosiński, Szymon Korol

AZS UG Gdańsk – Constract Lubawa 1:3, bramka: Kacper Jarząb

AZS UG Gdańsk – Beniaminek 03 Starogard Gdański 0:4, bramki: Kacper Jarząb 3, Szymon Korol

AZS UG Gdańsk – Helios Benito Białystok 1:5, bramka: Kacper Jarząb

– Zdecydowanie najważniejszy był pierwszy mecz. Pokonaliśmy gospodarza turnieju i znacznie przybliżyliśmy się do awansu, poza tym zwycięstwo na początku zawsze podnosi pewność siebie. Szkoda natomiast meczu z Lubawą, ponieważ mieliśmy w nim swoje okazje, które powinniśmy zamienić na bramki. A graliśmy przeciwko zespołowi, który trenuje futsal już od dłuższego czasu – podsumował występ młodego zespołu AZS UG prowadzący go podczas tej imprezy Adrian Formela.

Tabela końcowa turnieju w Bojanie

A jak Adrianowi podobało się prowadzenie zespołu z ławki rezerwowych? W końcu pełniący podczas tego turnieju rolę trenera Formela od swoich podopiecznych jest…zaledwie dwa lata starszy.

– To na pewno coś innego, ciekawego, zupełnie nowe doświadczenie. Czy widze się w tej roli w przyszłości? Trudno powiedzieć, na pewno wymaga to dużego doświadczenia, wyniesionego z futsalowych parkietów. Także może kiedyś…póki co na pewno wolę skoncentrować się na grze – zakończył Adrian Formela.

Skład zespołu AS UG U19:

Patryk Gackowski, Kacper Jarząb, Adam Głodek, Illia Shandaruk, Kacper Olszewski, Marcel Sawicki, Mateusz Kosiński, Aleksander Swajda, Szymon Korol, trener Adrian Formela

W ten sposób AZS UG znalazł się w gronie 16 drużyn, które w weekend, 24-26 lutego 2023 rozegrają w Lublinie turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19.

Komplet finalistów

Futsal Leszno, Red Dragons Pniewy, TAF Toruń, Constract Lubawa, Bonito Helios Białystok, AZS UG Gdańsk, Gwiazda Ruda Śląska, SMS Solne Miasto Wieliczka, Piast Futsal Gliwice, Piaskowianka Piaski, Legia Futsal Warszawa, JKS SMS Jarosław, BSF Bochnia, Okocimski Canpack Brzesko, AZS UMCS Lublin – gospodarz turnieju, Rekord Bielsko-Biała SSA – obrońca tytułu.

Leave a Reply