CO NOWEGO?

Przywieźć trzy punkty z Białegostoku – AZS UG zagra z BonitoHelios

Wyjazdy do Białegostoku należą do najdłuższych, jakie odbywają w rozgrywkach I ligi futsaliści AZS UG, a w tym sezonie Akademicy już raz wrócili ze stolicy Podlasia „na kole”. I mimo, że tym razem zmierzą się ze słabszą według tabeli ligowej drużyną z Białegostoku, a BonitoHelios broni się przed spadkiem, gdańszczanie w daleką podróż wybiorą się w pełni skoncentrowani.

Ekipa BonitoHelios od początku rundy rewanżowej na swoje problemy, szczególnie jeśli chodzi o grę w defensywie. To bez wątpienia element, który gdańszczanie muszą wykorzystać, a białostoczanie – poprawić w swojej grze. Między innymi o defensywę zapytaliśmy kapitana naszego sobotniego rywala, Mateusza Rogowskiego.

Jak przygotowywaliście się do rundy rewanżowej ? Czy w zespole doszło do jakichś zmian personalnych?

– W zespole doszło do kluczowych zmian bowiem odeszło od nas dwóch kluczowych zawodników, którzy dawali nam dużo spokoju w obronie. Jeśli chodzi o przygotowanie do rundy rewanżowej to niewiele się zmieniło względem pierwszej rundy.

W pierwszych trzech meczach ligowych w 2023 roku straciliście aż 24 bramki – czy można stwierdzić, że gra obronna jest Waszym głównym problemem, czy byłoby to zbytnie uproszczenie?

– Na pewno w ostatnich meczach duża ilość straconych bramek boli. Jak można zauważyć terminarz nie ułożył się dla nas korzystnie, bo pierwsze 3 mecze graliśmy z drużynami  doświadczonymi, które mają kilka sezonów za sobą na poziomie 1 ligi i co roku zajmują wysokie miejsca w tabeli. Mamy najmłodszą kadrę w 1 lidze futsalu i błędy się zdarzają, trzeba pracować i zdobywać doświadczenie z każdego meczu, a w przyszłości będzie ono owocować.

W ostatnim meczu coś się ruszyło w ofensywie, czy macie plan, jak się przełamać i zacząć punktować?

– Cieszy, że w ostatnim meczu strzeliliśmy 7 bramek, ale boli straconych aż 10. Najważniejsze mecze jeszcze przed nami i liczymy, że pokażemy się z jak najlepszej strony i zaczniemy regularnie punktować.

Wasza sytuacja w tabeli jest trudna, chociaż cały czas znajdujecie się nad strefą spadkową, jakie są cele klubu na rundę rewanżową ?

– Celem klubu na ten sezon jest utrzymanie, a jeśli uda się utrzymać to w dalszej przyszłości regularna gra w 1 lidze a nawet awans do ekstraklasy, lecz wiadomo, żeby to się stało potrzeba jeszcze wiele wylanych potów na treningach.

Jak należy zagrać z AZS UG, żeby urwać punkty liderowi? Jakie wnioski można wyciągnąć z meczu z gdańszczanami z rundy jesiennej?

– Na pewno należy wystrzegać się głupich błędów i mądrze zagrać w obronie. Wnioski jakie należy wyciągnąć po meczu z AZS UG to szybszy powrót z ataku do obrony.

15. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: BonitoHelios Białystok – AZS UG Gdańsk

Sobota, 18 lutego 2023, godzina 20:00, Białystok

Leave a Reply