CO NOWEGO?

Finałowy weekend AZS UG – futsaliści zagrają w dwóch mistrzowskich turniejach

Szykuje się weekend pełen futsalowych emocji dla zawodników, trenerów i kibiców AZS UG. Dwie ekipy wezmą udział w imprezach rangi mistrzowskiej: finałach Akademickich Mistrzostw Polski, które w piątek rozpoczną się w Gdańsku, oraz finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19, które odbędą się w tym samym terminie w Lublinie.

Co prawda to nie Uniwersytet Gdański, a Politechnika jest gospodarzem turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, ale bez wątpienia broniący tytułu zdobytego przed rokiem futsaliści UG będą mogli poczuć się jak u siebie w domu.

Drużyna Uniwersytetu Gdańskiego zagra w grupie D, a spotkania fazy grupowej odbędą się w Hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej przy Alei Zwycięstwa 12. Oto harmonogram spotkań zespołu UG.

Piątek, 24.02.2023

12:00 UG Gdańsk – UWR Wrocław

18:15 UG Gdańsk – UMCS Lublin

Sobota, 25.02.2023

10:15 UG Gdańsk – UHP Częstochowa

Ćwierćfinały, w których bez wątpienia chcemy się znaleźć, rozpoczną się w sobotę po południu. Mecze półfinałowe oraz spotkania o poszczególne miejsca odbędą się w niedzielę, czyli ostatniego dnia zmagań.

WIĘCEJ INFORMACJI

Warto wspomnieć, że równocześnie z turniejem finałowym Mężczyzn, częściowo na tych samych obiektach, rywalizować będą również Panie, z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego na czele. Akademiczki z Gdańska w fazie grupowej zmierzą się z ekipami Politechniki Gdańskiej, ANS Tarnów i AWF Warszawa.

Jednocześnie w Lublinie odbywać się będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 19, gdzie wystartują podopieczni Jakuba Domżalskiego. Ekipa AZS UG trafiła do grupy 4, gdzie zmierzy się z Red Dragons Pniewy, Gwiazdą Ruda Śląska oraz Okocimskim Brzesko. Tak prezentuje się terminarz gdańszczan:

Piątek, 24.02.2023

18:20 AZS UG Gdańsk – Red Dragons Pniewy

Sobota, 25.02.2023

14:30 AZS UG Gdańsk – Gwiazda Ruda Śląska

20:10 AZS UG Gdańsk – Okocimski Brzesko

Faza pucharowa z udziałem ośmiu najlepszych zespołów fazy grupowej odbędzie się w niedzielę, 26 lutego. Żeby znaleźć się w tym gronie, trzeba wywalczyć 1 lub 2 miejsce w grupie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Nie ulega wątpliwości – będzie się działo! Postaramy się na bieżąco śledzić wyniki naszych ekip i informować Was o wynikach za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Leave a Reply