CO NOWEGO?

Srebrny medal i zmienne szczęście drużyn AZS UG w weekendowych turniejach

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały drużyny AZS UG w weekendowych turniejach finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Gdańsku oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19 w Lublinie. Zespół Uniwersytetu Gdańskiego zgarnął srebrny medal w klasyfikacji typów uczelni tej imprezy, a ekipa U19 zakończyła zmagania na fazie grupowej.

Futsaliści Uniwersytetu Gdańskiego przystępowali do imprezy na obiektach Politechniki Gdańskiej jako obrońcy zdobytego przed rokiem tytułu. Również i teraz spisywali się świetnie, wygrali 5 z 6 spotkań, sęk w tym, że porażka przyszła w najmniej odpowiednim momencie, czyli w ćwierćfinale, dającym przepustkę do strefy medalowej.

Wyniki Uniwersytetu Gdańskiego podczas turnieju finałowego AMP:

Faza grupowa

UG Gdańsk – UWR Wrocław 7:5, bramki: Sidor, Majchrzak 2, Kuzio, Sadowski, Gerlee, Sasiak

UG Gdańsk – UMCS Lublin 4:1, bramki: Sidor 2, Lewczuk, Gerlee

UG Gdańsk – UHP Częstochowa 4:3, bramki: Kuzio 2, Lewczuk, Sidor

Ćwierćfinał

UG Gdańsk – UEK Kraków 1:3, bramka: Bejnarowicz

O miejsca 5-6

UG Gdańsk – UPR Wrocław 3:1, bramki: Kuzio, Domżalski, Sidor

O miejsce 5

UG Gdańsk – ANS Piła 4:3, bramki: Kuzio, Sadowski 2, Lewczuk

Gdańszczanie z kompletem punktów wygrali swoją grupę, a w ćwierćfinale zmierzyli się z UEK Kraków. Dramatyczny przebieg tego spotkania, a także czerwona kartka dla gracza Uniwersytetu Gdańskiego sprawiły, że mecz o strefę medalową AMP zakończył się porażką. Podopieczni Wojciecha Pawickiego pokazali jednak klasę i w pozostałych spotkaniach odnieśli kolejne dwa zwycięstwa, które dały im 5 miejsce w ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw, a także drugie miejsce i srebrny medal w klasyfikacji typów uczelni. Brawo!

Z innym nastawieniem wybierała się do Lublina drużyna AZS UG do lat 19. Gdańszczanie nie jechali do stolicy województwa lubelskiego w roli faworytów, raczej jako potencjalny czarny koń imprezy, z nastawianiem na przeżycie futsalowej przygody i zebranie doświadczeń, które będą procentować w przyszłości.

Komplet wyników AZS UG podczas MMP U19:

Faza grupowa

AZS UG – Red Dragons Pniewy 2:4, bramki: Szymon Korol, Kacper Jarząb

AZS UG – Gwiazda Ruda Śląska 0:4

AZS UG – Okocimski KS Brzesko 2:0, bramki: Kacper Jarząb, Adam Głodek

Już w pierwszym spotkaniu, rozgrywanym w piątkowy wieczór, młodzi Akademicy trafili na jednego z faworytów turnieju, Red Dragons Pniewy. Gdańszczanie walczyli dzielnie i ulegli zespołowi, który ostatecznie zakończył rywalizację z brązowym medalem 2:4. Sobotnia porażka z Gwiazdą Ruda Śląska w praktyce oznaczała koniec marzeń o awansie do ćwierćfinału. Podopieczni Jakuba Domżalskiego wygrali jednak ostatni mecz imprezy, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie. Wśród zawodników nie brakuje jednak bardzo obiecujących graczy, którzy mają szansę na grę w futsal na bardzo wysokim poziomie. Biorąc pod uwagę ich stosunkowo niewielkie doświadczenie w grze na pakiecie, w przyszłości pierwsza drużyna AZS UG może mieć z nich dużo pociechy.

Leave a Reply