CO NOWEGO?

Mecz sezonu! Lider AZS UG podejmuje wicelidera We-Met!

To spotkanie może, chociaż wcale nie musi, dużo wyjaśnić w kontekście walki o awans do Futsal Ekstraklasy. Zmierzą się bowiem drużyny otwierające tabelę grupy północnej I ligi: lider z Gdańska podejmie wicelidera, We-Met Kamienicę Królewską. Ewentualne zwycięstwo jednej z drużyn zapewni nie tylko prowadzenie w tabeli, ale i wzmocni wiarę w awans. Podział punktów to z kolei szansa dla drużyn zajmujących aktualnie miejsca 3-5 w tabeli. Dlatego mecz w Gdańsku nie tylko zapowiada się na arcyciekawy, ale i również bardzo, bardzo ważny dla wszystkich zespołów z ligowej czołówki.

Jesienią spotkanie tych dwóch zespołów w Sierakowicach było kapitalnym, zaciętym widowiskiem. We-Met dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale to Akademicy ostatecznie zwyciężyli 5:3. Dwie bramki dla Akademików w tamtym spotkaniu zdobył Kewin Sidor, aktualnie…zawodnik We-Metu. Ciekawych kontekstów przed sobotnim spotkaniem w Gdańsku nie brakuje, a o nastroje w ekipie z Kamienicy Królewskiej rozmawialiśmy z kapitanem We-Metu, Marcinem Choszczem.  

W 17. kolejce wicelider zmierzy się z liderem. Czy wynik może okazać się decydujący w kontekście kluczowych rozstrzygnięć sezonu, czy bezpośrednia konfrontacja o niczym jeszcze nie przesądzi?

– Myślę, że sobotni mecz w pewnym stopniu będzie istotny jeśli chodzi o walkę o najwyższą lokatę, jednakże obu drużyną pozostanie pięć kolejek i to z drużynami które również mają chęć walczyć o miejsca premiowane awansem czy barażami, wiec zdecydowanie będzie on ważny, ale myślę, że nie przesądzi ostatecznie o końcowym układzie tabeli.

Zimą Kewin Sidor zamienił Gdańsk na Kamienicę Królewską. Czy ten zawodnik może okazać się ważny nie tylko na parkiecie, ale i w ustalaniu taktyki na mecz? Czy w przerwie między rundami były jeszcze jakieś rudy kadrowe w We-Mecie?

– Uważam, że Kewin jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, niejednokrotnie grał na parkietach pierwszoligowych, ale również ekstraklasowych, wiec mamy nadzieje że w tak ważnym meczu swoim obyciem futsalowym pomoże nam w uzyskaniu pozytywnego rezultatu. Jeśli chodzi o taktykę i jej ustalanie to zdecydowanie jest to zadanie trenera i to on nakreśli nam plan na ten mecz, aczkolwiek jeśli będzie  taka potrzeba to może zasugerować trenerowi jak Uniwersytet Gdański może się w pewnych sytuacjach zachowywać, aby mógł on odpowiednio dobrać taktykę na ten mecz. I było pytanie o roszady kadrowe w przerwie między rundami, to jak wiadomo doszedł do nas wcześniej wspomniany Kewin, wrócił po przerwie Błażej Wróbel, wiec nie było ich dużo, ale wydaje mi się że były zespołowi potrzebne.

W ostatniej kolejce oba otwierające tabelę zespoły pogubiły punkty w tabeli – czy może to w jakiś sposób wpłynąć na pewność siebie obu ekip? Czy spoglądacie na drużyny, które gonią Was w tabeli ?

– Uważam, że w naszej lidze jest dużo dobrych ekip i nawet jeśli zespół jest bardzo dobrze przygotowany motorycznie, jak i dobrze jest dobrany personalnie, ciężko jest uniknąć porażek czy zwyciężać mecz za meczem, wiec to że Uniwersytet oraz nasz zespół pogubił punkty pokazuje, że ta ligę jest mocna i wyrównana. Ale myślę, że oba zespoły będą w 100% skoncentrowane w sobotę i nie będą myślały o ostatnich potknięciach. I patrząc na to, że każdy zespół zakłada sobie jakieś cele, to nie ukrywam, że tak, spoglądamy w tabelę, ale nie jest ona dla nas wyznacznikiem, tylko staramy się przygotowywać do każdego meczu i na tym się skupiamy.

Jesienią na własnym parkiecie ulegliście ekipie AZS UG 3:5. Jakie wnioski można wyciągnąć z tamtego spotkania?

– Ostatni nasz mecz z UG pokazał nam, iż pomimo tego, że cały czas się rozwijamy i trenujemy, widzimy ile jeszcze pracy przed nami. W wspomnianym meczu goście wykazali się większym doświadczeniem, a my chcieliśmy za szybko zamknąć ten mecz. I wydaje mi się, że w najbliższym meczu z takim rywalem będziemy musieli być bardziej cierpliwi i skoncentrowani.

Patrząc w tabelę rozgrywek grupy północnej można założyć, że Wasz cel może być tylko jeden. O co walczycie w tym sezonie?

– Po udanym w naszym wykonaniu zeszłym sezonie, mamy chęć jak to w sporcie iść dalej i mierzyć wyżej. Więc nie będę ukrywał, że naszym celem jest walka o pierwsze dwie lokaty, które dają awans czy też baraże.

17. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – We-Met Kamienica Królewska

Sobota, 11 marca 2023, godzina 18:00, Hala przy ul. Smoleńskiej 5/7

Najbliższy weekend ogólnie będzie bardzo ważny i niezwykle intensywny dla wszystkich drużyn AZS UG. Oprócz futsalistów zagrają także futsalistki, siatkarki oraz koszykarki reprezentujące barwy AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Warto zajrzeć więc także na inne, sportowe areny i dopingować także nasze Panie. Życzymy weekendu pełnego sportowych emocji i zwycięstw drużyn AZS UG!

Leave a Reply