CO NOWEGO?

Czas na derby – AZS UG zagra na wyjeździe z Dragonem Bojano

Nietypowo, bo w środku tygodnia Akademicy z Gdańska rozegrają jedną z trzech ostatnich kolejek rozgrywek I ligi. W czołówce tabeli jest bardzo ciasno, a rywala nie można nazwać inaczej, niż debrowym – nie ma w całej grupie północnej bliższego wyjazdu dla futsalistów AZS UG. W dodatku w szeregach gospodarzy tego spotkania nie zabraknie znajomych twarzy. Będzie się działo!

Działo się już w rundzie jesiennej, kiedy to co prawda wynik był niewysoki, bo 2:0 dla AZS UG, ale emocji i walki nie brakowało, czego dowodem aż 10 pokazanych przez sędziego żółtych kartek. Podobnie powinno być i teraz. Gdańszczanie walczą o awans do futsal Ekstraklasy, a rywale wcale nie zamierzają ułatwić im zadania, tym bardziej, że zagrają bez presji. Na nasze tradycyjne, przedmeczowe pytania odpowiedział trener zespołu LZS Dragon Bojano, Marek Widzicki.  

Jak oceniacie swoją sytuację w tabeli i grę Dragona w rundzie wiosennej?

– Nasza sytuacja w tabeli jest dobra, celem było utrzymanie się w lidze i to osiągnęliśmy bardzo szybko. Poza tym chcieliśmy ogrywać naszych młodych wychowanków i ten cel również został zrealizowany.

Dragon zdobywa dużo bramek, ale i sporo traci, czym jest to spowodowane?

– Staramy się grać bardzo ofensywny futbol, co przekłada się na ilość strzelonych i straconych bramek.

W środę podejmujecie AZS UG, drużynę walczącą o awans. Wam z kolei „nie grozi” już ani spadek, ani awans. Czy taka sytuacja może mieć wpływ na przebieg meczu, a jeśli tak, to jaki?

– W środę mecz będzie taki jak każdy inny, my do niego podchodzimy jak zawsze na 100%

Jesienią AZS UG wygrał na własnym parkiecie 2:0, padło mało bramek, za to sędzia pokazał aż 10 kartek. Czy środowy mecz może mieć podobny przebieg? Czego można się spodziewać?

– Możemy się spodziewać wszystkiego, dlatego futsal jest taki piękny i nieprzewidywalny.

Jakie są cele zespołu na końcówkę sezonu? Czy myślicie już o kolejnych rozgrywkach?

– Nas interesuje najbliższy mecz i nie wybiegam w przyszłość.

20 kolejka I ligi futsalu, grupa północna: LZS Dragon Bojano – AZS UG Gdańsk

Środa, 5 kwietnia 2023, godzina 20:00, Bojano

Leave a Reply