Pogoń za wynikiem i remis Akademików w Bojanie

O połowicznym przełamaniu się na parkiecie Dragona Bojano mogą mówić futsaliści AZS UG. Akademicy z trudnego terenu przywieźli jeden punkt, a biorąc pod uwagę fakt, że przegrywali w tym meczu różnicą dwóch trafień – remis ten należy szanować. Sęk w tym, że w ostatecznym rozrachunku i przy aktualnej sytuacji w ligowej tabeli każdy punkt może być na wagę złota. Gdańszczanie muszą teraz nie tylko wygrywać, ale i pilnie śledzić rezultaty najgroźniejszych rywali.

Już od pierwszego gwizdka sędziego na parkiecie dużo się działo, a obaj bramkarze mieli pełne ręce roboty. Kilka świetnych interwencji zaliczył Kacper Sasiak, dobrze spisywał się też Dominik Czekirda w bramce Dragona. Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym bardziej prawdopodobny wydawał się bezbramkowy remis, ale ostatnie trzy minuty wynagrodziły widzom długie oczekiwanie na bramki.

Wynik otworzył Maciej Osłowski strzałem spod linii bocznej boiska. Radość gospodarzy trwała tylko kilkadziesiąt sekund, bo szybko do wyrównania doprowadził Mateusz Wesserling, po akcji dwójkowej z Mikołajem Kreftem. Chwilę później padł kolejny gol dla Dragona, autorstwa Dominika Depty, który skierował piłkę do siatki z odległości 3 metrów. Popularny Alvaro, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w akademickich barwach, ustalił tym samym wynik pierwszej połowy na 2:1 dla LZS.

Druga połowa rozpoczęła się od szybko zdobytej przez gospodarzy bramki autorstwa kapitana Dragona, Pawła Pióra. Na kwadrans przed końcem gola zdobył kapitan Akademików, Mikołaj Kreft, a w 33 minucie gry do wyrównania doprowadził skuteczny w ostatnich meczach Maciej Urtnowski.

W końcówce obie drużyny dążyły do zwycięstwa, na boisku zrobiło się więcej miejsca, a na parkiecie trwała wymiana ciosów. Nie zabrakło time-outów, gry z wycofanym bramkarzem, piątego przewinienia Akademików, czy zmarnowanych „piłek meczowych” mogących przechylić szalę zwycięstwa na stronę jednej z drużyn. Ostatecznie jednak oba zespoły schodziły z parkietu przy remisie. I wydaje się, że podział punktów w tym meczu to sprawiedliwy rezultat.

W 21. kolejce Akademicy w przedostatniej kolejce sezonu zmierzą się na własnym parkiecie z LSSS Team Lębork. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 16 kwietnia o godzinie 18:00.

20. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: LZS Dragon Bojano – AZS UG Gdańsk 3:3 (2:1)

1:0 Maciej Osłowski 18’

1:1 Mateusz Wesserling 18’

2:1 Dominik Depta 19’

3:1 Paweł Piór 23’

3:2 Mikołaj Kreft 25’

3:3 Maciej Urtnowski 33’