CO NOWEGO?

Do Gliwic po Ekstraklasę – misja bardzo trudna, ale w zasięgu Akademików!

W najbliższą sobotę w Gliwicach futsaliści AZS UG rozegrają najważniejszy mecz tego sezonu. W rewanżowym meczu barażowym o awans do Fogo Futsal Ekstraklasy zmierzą się z tamtejszą Sośnicą. Po zwycięstwie 3:2 w Gdańsku to gospodarze wydają się faworytami dwumeczu, ale Akademicy wcale nie stoją w tej konfrontacji na przegranej pozycji! W bieżącym sezonie pokazywali już, że szczególnie w konfrontacji z wysoko notowanymi rywalami potrafią wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

Najpierw przyjrzyjmy się wynikom, które Akademicy osiągali w meczach wyjazdowych z drużynami z górnej połówki tabeli rozgrywek grupy północnej I ligi.

Futsal Świecie – AZS UG 5:5

Futbalo Białystok – AZS UG 4:1

KS Gniezno – AZS UG 3:5

We-Met Kamienica Królewska – AZS UG 3:5

Futsal Szczecin – AZS UG 4:4

Oprócz spotkania w Białymstoku, które ewidentnie gdańszczanom nie wyszło, rezultaty te robią pozytywne wrażenie. W starciach wyjazdowych z silnymi rywalami, w meczach „na styku” AZS UG dwukrotnie potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, w dwóch kolejnych spotkaniach odrabiał straty w końcówkach meczów. W sytuacjach, gdy losy meczów ważyły się do ostatnich minut meczu, a oprócz czysto futsalowych umiejętności trzeba było liczyć także na opanowanie i doświadczenie, Akademicy stawali na wysokości zadania. W meczu w Gliwicach, gdy o wyniku końcowym dwumeczu mogą decydować niuanse, ekstraklasowe ogranie zawodników z Gdańska może mieć kolosalne znaczenie.

A jak w kluczowych meczach tego sezonu przed własną publicznością radziła sobie Sośnica? Z Eurobusem Przemyśl gliwiczanie przegrali 3:6. W ostatniej kolejce, kiedy musieli wygrać, żeby zachować nadzieje na bezpośredni awans, grając pod presją, ulegli nisko notowanemu AZS UMCS Lublin 0:1. Wcześniej gospodarze sobotniego spotkania na swoim parkiecie pogubili też punkty w starciu z Silesia Box (2:2). Nie jest to więc ekipa poza zasięgiem futsalistów AZS UG, co pokazał zresztą pierwszy mecz barażowy. Trzeba jednak zagrać na wyższym poziomie, niż w Gdańsku. Akademików na pewno na to stać. I na to liczymy!

2. mecz barażowy o Fogo Futsal Ekstraklasę: KS Sośnica Gliwice – AZS UG Gdańsk (pierwszy mecz 3:2 dla Sośnicy)

Sobota, 13 maja 2023, godzina 17:00, Gliwice

Leave a Reply