CO NOWEGO?

Daleki wyjazd Akademików, AZS UG zagra z BAF Bonito Białystok

Wbrew krążących po środowisku futsalowym informacji, że drużyna Bonito nie przystąpi do rozgrywek 2023/2024, ekipa z Białegostoku, pod nieco zmienionym szyldem i członem BAF w nazwie przystąpiła do rozgrywek I ligi. Już w drugiej kolejce bieżącego sezonu na Podlasie uda się ekipa AZS UG Gdańsk, żeby na trudnym terenie powalczyć o ligowe punkty.

Wyjazd do Białegostoku będzie dla Akademików trudny nie tylko ze względu na dużą odległość do pokonania. Niekorzystny wynik w Lęborku, jaki zanotowała ekipa BAF Bonito na inaugurację sezonu może być wielce mylący, ponieważ aż do 35 minuty spotkanie było bardzo wyrównane, a dopiero sama końcówka i podjęte ryzyko sprawiły, że rezultat był wysoki i nie oddaje przebiegu meczu.

 O sytuację w obozie naszego sobotniego rywala spytaliśmy prezesa BAF Bonito Białystok, Filipa Dojlidę.

W przerwie między sezonami w środowisku futsalowym można było usłyszeć, że Bonito nie przystąpi do rozgrywek 2023/2024. Czy rzeczywiście było takie ryzyko i co ostatecznie się wydarzyło, że wystartowaliście do sezonu?

– Ryzyka nie było, tylko przedłużyła się procedura podpisania porozumienia odnośnie użyczenia licencji przez Helios, także zawahań nie było, tylko drobne opóźnienie.

Wracając do kwestii czysto sportowych – jak przebiegały przygotowania do sezonu? Czy nastąpiły jakieś zmiany w kadrze pierwszego zespołu?

– Kadra została prawie całkowicie przemeblowana – trójka zawodników odeszła ratować Ekstraklasę dla Jagiellonii, a z zawodnikami stricte trawiastymi pożegnaliśmy się z różnych powodów. Do drużyny doszło aż 14 nowych zawodników, w tym między innymi bardzo doświadczony, czołowy bramkarz ligi Norbert Jendruczek, portugalski duet Leo Pina i Miguel Sarmento, powrócił z Ekstraklasy wychowanek Kamil Gryko, oraz trzech młodych mistrzów juniorów Ukrainy. Przygotowania ruszyły na 1.5 miesiąca przed ligą i przebiegały bez zakłóceń – rozegraliśmy 3 sparingi, z których jesteśmy generalnie zadowoleni.

W pierwszej kolejce ulegliście w Lęborku 2:7, chociaż wynik jest wielce mylący, bo jeszcze do 35 minuty był remis 2:2. Jak wyglądał mecz i jakie wnioski można z niego wyciągnąć?

– Pierwsza cześć meczu, a druga to dwa inne światy. Po pierwszej połowie w Lęborku, po której prowadziliśmy 2:1 wydaje mi się, że nikt nie spodziewał się takiego wyniku końcowego. Rywal w drugiej połowie wykorzystał każdy nasz błąd, praktycznie każda nasza strata piłki kończyła się strzeloną bramką gospodarzy. Trzeba przeanalizować i wyciągnąć wnioski z tego meczu, musimy poprawić wszystkie błędy i już w sobotę czeka nas bardzo ciężki mecz, w którym podchodzimy z dużym szacunkiem do rywala.

Czego oczekujecie po spotkaniu z AZS UG? Jakiego meczu mogą spodziewać się kibice w Białymstoku?

– Liczymy, że po wpadce w Lęborku uda się zmazać plamę i osiągnąć korzystny wynik. Kibice mogą spodziewać się  meczu pełnego emocji oraz walki do ostatniej minuty.

Jakie cele stawia sobie BAF Bonito na rozgrywki 2023/2024?

– Zaczekajmy do 5/6 kolejki, wtedy liga pokaże o co zagra Bonito. Kadra jest całkiem nowa, w pierwszym meczu graliśmy bez połowy niezgłoszonych i zawieszonych zawodników, więc dajmy sobie czas.

2. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: BAF Bonito Białystok – AZS UG Gdańsk

Sobota, 30 września 2023, godzina 20:00, Białystok

Leave a Reply