CO NOWEGO?

Startujemy! Na inaugurację sezonu podejmujemy beniaminka – Wenecję Pułtusk!

Wenecja Pułtusk to nowa ekipa na szczeblu centralnym rozgrywek futsalu w Polsce. W I-ligowym debiucie beniaminek zagra na wyjeździe z występującym od lat na wysokim poziomie AZS UG Gdańsk. W kadrze drużyny prowadzonej przez Wojciecha Pawickiego doszło w ostatnich miesiącach do dużych zmian, dlatego trudno powiedzieć, jaki przebieg będzie miał mecz pierwszej kolejki grupy północnej I ligi. Tym bardziej więc warto obejrzeć go z trybun i wesprzeć młodych Akademików dopingiem!

Co wiemy o naszym niedzielnym rywalu? W szeregach Wenecji nie zabraknie graczy z ekstraklasowym doświadczeniem, a więcej informacji o ekipie z Pułtuska otrzymaliśmy z samego klubu, warto więc dowiedzieć się, co nas czeka w meczu inaugurującym rozgrywki I ligi.

Wenecja Pułtusk to nowa drużyna na poziomie I ligi futsalu, jak wyglądała droga klubu na szczebel centralny?

– Wenecja Pułtusk przystąpiła do rozgrywek 2. ligi futsalu na podstawie przejęcia licencji od klubu z Podkowy Leśnej „Podkowa Teqball Club”. Trener Patryk Kamiński wraz z trzonem drużyny zgodzili się reprezentować nowe barwy klubowe, tym samym start w rozgrywkach ligowych był dużo łatwiejszy. W przedostatniej kolejce mecz z AZS SGGW Warszawa rozstrzygnął tak naprawdę o naszym awansie, więc w ostatnim meczu w Pułtusku przeciwko FC10 Zgierz, wspólnie z kibicami od pierwszego gwizdka świętowaliśmy sukces drużyny. Wspaniały czas!

Czy w porównaniu ze składem, który wywalczył awans zaszły jakieś zmiany? Czy kadra uległa zmianie?

– Do drużyny dołączyli: Mateusz Olczak, Michał Knajdrowski, Vitalii Lisnychenko, czyli trzech zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem! Cieszy nas też niezmiernie, że z dotychczasowego składu wszyscy zostali z nami i razem będziemy próbować swoich sił w 1. lidze.

Jak przebiegał okres przygotowawczy? Czy forma w przedsezonowych grach kontrolnych napawa optymizmem?

– Okres przygotowawczy w większości oparty został na sparingach z drużynami ekstraklasy m.in. Legia Warszawa, Widzew Łódź, BSF ABJ Bochnia, Jagiellonia Białystok, AZS UW Darkomp Wilanów. Wiedzieliśmy od początku, że będą to trudne spotkania, ale pozwoliły one na pełniejszy przegląd pola, a przede wszystkim na wyeliminowanie błędów. W meczach kontrolnych z drużynami 1. ligowymi wypadaliśmy całkiem przyzwoicie co napawa nas pewnym optymizmem!

W pierwszej kolejce od razu zmierzycie się z drużyną, która w poprzednim sezonie należała do ścisłej czołówki I ligi i do samego końca walczyła o awans do Ekstraklasy. Co wiecie o ekipie AZS UG i jak podchodzicie do tego meczu?

– Do każdego spotkania staramy się podchodzić z pokorą i pełnym szacunkiem do przeciwnika. Wiemy, że skład AZS UG został delikatnie przemeblowany i odmłodzony, a młodość ma to do siebie, że jest nieprzewidywalna, cholernie ambitna i potrafi zaskoczyć! Na pewno do spotkania musimy wyjść maksymalnie skoncentrowani.

Jakie są cele i ambicje Wenecji Pułtusk na rozgrywki 2023/2024?

– W sezonie 2023/2024 będziemy starali pokazać z jak najlepszej strony. Do każdego spotkania będziemy podchodzić z głęboką wiarą w zwycięstwo, ponieważ mamy zespół fantastycznych ludzi, których stać na to by sięgać po najwyższe cele!

Mecz 1. kolejki I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Wenecja Pułtusk

Niedziela, 24 września 2023, godzina 18:00, Hala przy ulicy Smoleńskiej 5/7

Leave a Reply