CO NOWEGO?

Pójść za ciosem – Akademicy podejmą KS Gniezno

Sezon w I lidze futsalu powoli się rozkręca, a dobre wyniki mogą pozwolić rozpędzić się ekipom przed kolejnymi, ważnymi spotkaniami i ułożyć hierarchię w tabeli rozgrywek. Dlatego tak istotny będzie mecz 3 kolejki z KS Gniezno, nad którym gdańszczanie mają jeden punkt przewagi. Mecz, ze względu na decyzję dzierżawcy obiektu, odbędzie się przy zamkniętych trybunach, bez udziału publiczności.

W poprzednim sezonie spotkania Akademików z ekipą z Gniezna były bardzo wyrównane, a ich losy rozstrzygały się w końcówkach meczów. Do trwających rozgrywek obie drużyny przystąpiły w przebudowanych składach, ale o końcowym rezultatu ich konfrontacji ponownie powinny zadecydować detale oraz poszczególne momenty spotkań. Na pytania dotyczące sytuacji w zespole niedzielnego rywala AZS UG odpowiedział nam trener KS Gniezno, Adam Heliasz.

Jak przebiegały przygotowania do nowego sezonu I ligi? Czy w kadrze pierwszego zespołu doszło do zmian?

– Przygotowania do sezonu nie przebiegły do końca tak jak planowaliśmy, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie sparingowe. W zespole nastąpiło kilka zmian kadrowych, wierzymy że są to zmiany na plus. Czas pokaże jak nowi zawodnicy wkomponują się w zespół.

Dwie pierwsze kolejki tego sezonu to wyjazdowa porażka oraz zwycięstwo na własnym parkiecie. Jak oceniacie swoją formę u progu sezonu?

– Na pewno nie zakładaliśmy przegranej w Koninie. Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo ciężkie spotkanie, ale doświadczenie przemawiało zdecydowanie za nami. Niestety nie wykorzystane 100% sytuacji oraz proste błędy w obronie sprawiły, że na starcie dostaliśmy zimny kubeł wody. W meczu z Pułtuskiem wyglądało to już lepiej, ale jeszcze dużo do tego co chcemy grać.

W 3. kolejce zagracie w Gdańsku z AZS UG, co wiecie o drużynie Akademików?

– Zespół z Gdańska został mocno przebudowany. Ekipę UG opuściło kilku bardzo wartościowych zawodników, za to przyszli młodzi chłopacy, którzy w pierwszych spotkaniach pokazali charakter i na pewno z meczu na mecz będą wyglądać coraz lepiej na parkiecie.

W poprzednim sezonie potrafiliście wygrać w Gdańsku 6:4, czy można spodziewać się teraz podobnego spotkania?

– Spotkanie w Gdańsku na pewno będzie bardzo wyrównane. O finalnym wyniku zadecydują małe detale. Będziemy robić wszystko żeby wywieść punkty z Gdańska.

Jakie cele stawia sobie w tym sezonie drużyna z Gniezna? O co powalczycie?

– Na tą porę cel jest jeden grać w każdym meczu o 3 punkty. Po pierwszej rundzie będziemy w stanie powiedzieć więcej o co będziemy walczyć w tym sezonie.

3. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – KS Gniezno

Niedziela, 8 października 2023, godzina 17:00, bez udziału publiczności.

Transmisja: https://www.youtube.com/@EoNMarcinWolski

Leave a Reply