CO NOWEGO?

Akademicy zmierzą się z liderem, mecz w Hali GUMed!

Sezon rozgrywek I ligi futsalu nabiera rozpędu, a przed ekipą AZS UG kolejne trudne wyzwanie. Tym razem Akademicy podejmą lidera rozgrywek, świetnie radzący sobie w tym sezonie Futsal Szczecin. Mecz odbędzie się w hali Centrum Sportu GUMed przy ulicy Dębowej 21.

Niedzielny rywal podopiecznych Wojciecha Pawickiego świetnie rozpoczął bieżące rozgrywki. Szczecinianie w 4 kolejkach odnieśli komplet zwycięstw, strzelając przy tym 25 bramek, a tracąc zaledwie 7. Kulisy świetnej formy zespołu z województwa zachodnio-pomorskiego uchylił przed nami zawodnik tej drużyny, Karol Ława.

Futsal Szczecin jest rewelacją początku sezonu rozgrywek I ligi i z kompletem punktów otwiera tabelę, jak oceniacie te pierwsze kolejki w Waszym wykonaniu ?

– Na pewno wpływ na to ma terminarz. Z niego wynika, że graliśmy na ten moment z zespołami z dołu tabeli, więc weryfikacją będą najbliższe mecze na co nas stać w tym sezonie. Teoretycznie mamy 4 zwycięstwa, ale każdy mecz miał swoją historię i w każdym z nich musieliśmy grać do końca o wygraną.

Czy w przerwie między rozgrywkami doszło do jakichś zmian w kadrze pierwszej drużyny? Jak przebiegały przygotowania do sezonu 2023/2024?

– W przerwie dosyć znacząco zmieniła się nasza kadra. Odeszło kilku wartościowych zawodników miejscowych, w ich miejsce pojawiły się wzmocnienia z zagranicy, oraz kilku młodzieżowców, którzy jeszcze się nie pokazali, ale w perspektywie kilku lat będą stanowić o sile naszego zespołu. Najważniejsza zmianą jest jednak roszada na stanowisku szkoleniowca. Poszukiwania nowego trenera trwały na tyle długo, że początek przygotowań rozpoczęliśmy bez osoby na tym stanowisku. Nowy trener to nowe zasady i z każdym kolejnym dniem nasza współpraca się zacieśnia.

W czterech kolejkach straciliście najmniej bramek w I lidze, czy dobra gra w obronie to coś, co może być Waszym największym atutem w tym sezonie?

– Nowy trener i nowi zawodnicy, więc najprościej skupić się na defensywie. Wyszliśmy z założenia, żeby z tyłu był porządek, a przy naszej jakości w ataku zawsze sobie poradzimy.

W poprzednich rozgrywkach spotkania z AZS UG były bardzo wyrównane i pełne emocji. Czego oczekujecie po meczu 5 kolejki w Gdańsku?

– Mecze z Akademikami zawsze należały do tych trudnych i takiego spotkania się spodziewamy. Jedziemy jednak do Gdańska po 3 punkty, bo znamy swoją wartość i jakość jaką prezentujemy na początku rozgrywek.

Jakie są cele i ambicje Futsalu Szczecin dotyczące tego sezonu?

– Jakie są cele klubu ? Nie wiem. Chciałbym jako zawodnik, żeby klub był zdrowo budowany, miał podwaliny w postaci młodzieżowców i zawodników z regionu i w taki sposób w perspektywie krótszej niż dalszej wywalczył awans do Ekstraklasy i tam zadomowił się na stałe. Na razie wiele pracy przed nami, ale każdym kolejnym meczem chcemy budować renomę klubu poprzez wygrane i widowiskowe spotkania.

Mecz 5.kolejki I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Futsal Szczecin

Niedziela, 22 października 2023 roku, godzina 17:00, Hala Centrum Sportu GUMed, ul. Dębowa 21

Leave a Reply