CO NOWEGO?

AZS UG nie sprostał Futsalowi Świecie, pokaz siły gospodarzy

Za młodą ekipą Akademików z Gdańska ciężki tydzień. W 4. kolejce rozgrywek I ligi AZS UG udał się na mecz do Świecia, gdzie zmierzył się z jednym z faworytów do awansu do Futsal Ekstraklasy. Niestety dla podopiecznych Wojciecha Pawickiego była to druga dotkliwa porażka z rzędu, ponieważ ulegli oni rywalom 2 do 11.

Do składu Akademików powrócił pauzujący od początku sezonu z powodu kontuzji Kacper Sasiak, niestety w pierwszych 8 minutach aż trzykrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki. Wynik otworzył Jakub Wiśniewski strzałem z linii pola karnego, następnie podwyższył Mateusz Cyman, finalizując szybką akcję gospodarzy, a jako trzeci na listę strzelców wpisał się Jakub Hapka, który przeprowadził akcję prawym skrzydłem, „ściął” do środka boiska i przymierzył lewą nogą przy bliższym słupku nie do obrony.

Sygnał do odrabiania strat dał gdańszczanom w 9 minucie Dawid Lewczuk, który przechwycił futsalówkę w środku pola i zdobył pierwszego gola dla Akademików. Niestety, kilkadziesiąt sekund później miejscowi ponownie prowadzili różnicą trzech trafień, kiedy to Mateusz Cyman, z najbliższej odległości, trafił do siatki po szybkiej kontrze Futsalu Świecie.

Po niespełna kwadransie gry kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Szymon Korol, który przejął piłkę na własnej połowie boiska, dryblingiem i balansem ciała zwiódł trzech rywali i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył bramkę. Po nerwowym początku gra Akademików w końcowych minutach pierwszej odsłony wyglądała znacznie lepiej i dawała nadzieje na korzystny wynik.

Niestety, druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej, czyli szybkim trafieniem Jakuba Wiśniewskiego, który przechwycił piłkę w środku pola i podwyższył rezultat mocnym strzałem pod poprzeczkę.

Kolejny gol padł dopiero po połowie godziny gry, a jego autorem był Adam Kolmajer, który otrzymał podanie w polu karnym, a upadając posłał piłkę w samo okienko bramki Kacpra Sasiaka.

Nie mający nic do stracenia gdańszczanie wycofali bramkarza, ale skorzystali z tego gospodarze, a dokładniej mówiąc Marcin Mrówczyński, który w 36 minucie posłał piłkę do pustej bramki AZS UG. Kilkadziesiąt sekund później, po fatalnym nieporozumieniu w szeregach Akademików, padł gol samobójczy.

Wynik końcowy ustalił dwoma trafieniami Mateusz Cyman, oraz Marcin Mrówczyński na dokładnie 24 sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

W piątej serii gier Akademicy na własnym parkiecie podejmą Futsal Szczecin.

4.kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Futsal Świecie – AZS UG Gdańsk 11:2 (4:2)

1:0 Jakub Wiśniewski 2’

2:0 Mateusz Cyman 6’

3:0 Jakub Hapka 8’

3:1 Dawid Lewczuk 9’

4:1 Mateusz Cyman 11’

4:2 Szymon Korol 13’

5:2 Jakub Wiśniewski 23’

6:2 Adam Kolmajer 31’