CO NOWEGO?

Mecz z Futbalo w Białymstoku ważny dla układu górnej części tabeli

Wyjazdy do Białegostoku nigdy nie należały do łatwych dla Akademików, niezależnie od rywala jak i stopnia rozgrywek. Swoje robi nie tylko odległość do pokonania w drodze na mecz, ale i poziom oraz organizacja tamtejszego środowiska futsalowego. To w końcu Białystok ma najwięcej, bo aż trzy ekipy na szczeblu centralnym futsalowych rozgrywek. Po 9 kolejkach Futbalo i AZS UG sąsiadują w tabeli, a dzieli je zaledwie jedno oczko. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

W Białymstoku gdańszczanie zmierzą się z najlepszą defensywą rozgrywek I ligi. Futbalo traci mało bramek, ale i niewiele ich strzela, można więc zakładać, że waga każdego trafienia w tym meczu będzie wysoka.

Z wypowiedzi trenera ekipy Futbalo, Jakuba Budźko wynika, że do gry swojej drużyny podchodzi bardzo spokojnie, bez hurraoptymizmu, z pełną świadomością zalet i słabszych punktów swojego zespołu. Spotkanie, z punktu widzenia układu tabeli grupy północnej I ligi, szczególnie pod koniec trwającej rundy, zapowiada się więc niezwykle interesująco. Dlatego warto śledzić losy tej konfrontacji! Zapraszamy na krótki, przedmeczowy wywiad ze szkoleniowcem naszych sobotnich rywali.

Jak oceniacie początek sezonu w Waszym wykonaniu?  Czy aktualny bilans punktowy  odzwierciedla poziom gry zespołu?

– Do końca rundy zostały jeszcze dwa spotkania, które ułatwią ocenę początku sezonu, czy też poziomu drużyny i bilansu punktów. Jestem bardzo ostrożny w ocenach, także czas wszystko zweryfikuje.

Jak kształtuje się kadra pierwszego zespołu Futbalo? Czy doszło do zmian w porównaniu z poprzednim sezonem?

– Często spotykamy się z opinią, że mamy bardzo doświadczony zespół. Natomiast, jeśli ktoś przeanalizuje naszą kadrę zauważy, że mamy jedną z najmłodszych ekip w lidze, uzupełnioną o kilku doświadczonych zawodników.  W kadrze doszło do kilku zmian, ale nie była to rewolucja.

W meczach Futbalo jak na razie pada najmniej bramek, macie najlepszą defensywę w grupie północnej I ligi, ale i niewiele goli zdobywacie. Z czego to wynika?

– Jestem dumny z chłopaków, że dzięki naszej dobrej organizacji gry możemy pochwalić się najlepszą defensywą w lidze. Oczywiście znamy przyczyny tego stanu rzeczy, zarówno jeśli chodzi o działania w obronie, jak i w ataku. Jednak odpowiedź na to pytanie pozostanie w naszej szatni.

Czego spodziewacie się po meczu z AZS UG i jakiego spotkania mogą oczekiwać kibice obu zespołów?

– Zespół AZS UG jak każdy inny został poddany szczegółowej analizie, która ma nam pomóc w realizacji celu, czyli zdobyciu trzech oczek w Białymstoku. Kibicom oraz klubom życzę po prostu dobrego futsalowego spotkania!

Jakie są cele i ambicje Futbalo na trwający sezon?

– Myślę, że każdy sportowiec ma ogromne ambicje, ale cele muszą być przede wszystkim realne. Naszym założeniem było i jest ograniczenie przypadku w naszej grze do minimum i poprawa wyników z poprzednich sezonów.

10. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Futbalo Białystok – AZS UG Gdańsk

Sobota, 25 listopada 2023, godzina 18:00, Białystok

Leave a Reply