CO NOWEGO?

Akademicy wracają na parkiet w rozgrywkach Pucharu Polski

Ponad miesięczna przerwa Akademików w rozgrywkach powoli dobiega końca. Futsaliści AZS UG w najbliższą niedzielę wybiegną na parkiet po raz pierwszy w 2024 roku w oficjalnym spotkaniu. I od razu będzie to mecz o konkretną stawkę, ponieważ w ramach 1/32 finału Halowego Pucharu Polski gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z KS Gniezno.

Abstrahując już od utartego, futbolowego sloganu, że „rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami”, Akademików czeka niezwykle interesująca potyczka. Przede wszystkim dlatego, że drużyny te spotkały się już w tym sezonie w meczu trzeciej kolejki rozgrywek I ligi, a gdańszczanie na własnym parkiecie ulegli ekipie z Gniezna aż 2 do 11. To był jeden z najsłabszych meczów podopiecznych Wojciecha Pawickiego w tym sezonie, natomiast dla rywali, jedno z najlepszych spotkań poprzedniego roku. W pucharowym spotkaniu drużyna AZS UG będzie miała więc coś do udowodnienia. Mecz o awans do kolejnej rundy będzie też świetnym sprawdzianem postępu, jaki na przestrzeni ostatnich miesięcy poczynił uniwersytecki zespół, oraz preludium przed trzecią w tym sezonie konfrontacją z KS Gniezno, która będzie miała miejsce w drugi weekend lutego, w rozgrywkach I ligi. To także pytanie, czy Akademicy będą potrafili powstrzymać tym razem Wojciecha Węgrzyna, który w ostatniej potyczce wpisał się na listę strzelców aż 5-krotnie.

Co ciekawe, w klasyfikacji rozgrywek grupy północnej I ligi AZS UG wyprzedza pucharowego rywala różnicą dwóch punktów, a oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli.

Jakie podejście do Halowego Pucharu Polski ma ekipa KS Gniezno? Co działo się w tej drużynie od poprzedniej potyczki z AZS UG? Te kwestie wyjaśnił nam szkoleniowiec naszych niedzielnych rywali, Adam Heliasz.

Jak ważne dla KS Gniezno są rozgrywki Pucharu Polski?

– Dla nas priorytetem są rozgrywki ligowe i na tym się skupiamy. W pucharze chcemy zagrać dobre spotkanie, jak uda się awansować do kolejnego etapu to będzie fajnie.

Jednym z najlepszych meczów KS Gniezno w 2023 roku był wyjazd do Gdańska i wysokie zwycięstwo. Czy i w jaki sposób wynik z ligowej jesieni może mieć przełożenie na rozgrywki Pucharu Polski?

– Były też inne dobre spotkania, jak remis z Futsal Świecie czy minimalna porażka z Red Devils Chojnice. Mecz w Gdańsku wyszedł nam w 100% zwłaszcza jeżeli chodzi o finalizację, praktycznie wszystko wpadało. Zespół z Gdańska nie wykorzystał swoich sytuacji i stąd ten wynik. Mecz w Pucharze Polski i za chwilę w lidze będzie zupełnie innym spotkaniem niż w 1 rundzie, zdecydowanie trudniejszym.

Jak przebiegała przerwa w rozgrywkach, czy w kadrze pierwszego zespołu doszło do jakichś zmian?

– Kilka zmian w kadrze będzie, niebawem wszystkie informacje udostępnimy.

Mecz 1/32 finału Halowego Pucharu Polski: KS Gniezno – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 14 stycznia 2024, godzina 14:00, Gniezno

Leave a Reply