CO NOWEGO?

Krótka przygoda Akademików z Halowym Pucharem Polski

Futsaliści AZS UG w swojej historii zaliczyli kilka spektakularnych przygód w Halowym Pucharze Polski, ale w tym sezonie na pewno nie powtórzą swoich najlepszych wyników w tych rozgrywkach. W 1/32 finału HPP, po dramatycznej końcówce spotkania, Akademicy ulegli na wyjeździe KS Gniezno 2 do 3 i w najbliższych miesiącach mogą w pełni skoncentrować się na zmaganiach w grupie północnej I ligi.

Już na samym początku meczu widać było, że będzie to wyrównane spotkanie. Zespoły wybrały przy tym inny sposób konstruowania akcji i przedostawania się pod bramkę rywali: gdańszczanie starali się dłużej przebywać w posiadaniu piłki i konstruować akcje kombinacyjne, natomiast gospodarze postawili na szybki atak i bardziej bezpośredni sposób dostarczania piłki na połowę AZS. Oba sposoby przekładały się na kreowanie dogodnych sytuacji podbramkowych, ale przez niemal kwadrans nie miało to wpływu na wynik, który pozostawał niezmienny. Dopiero w 13 minucie KS Gniezno skutecznie skontrowało Akademików, a na listę strzelców wpisał się Zbigniew Barańczyk. Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund później sfinalizował kolejną akcję miejscowych, a jak się później okazało, ustalił tym samym rezultat pierwszej połowy spotkania na 2:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron podopieczni Wojciecha Pawickiego dążyli do zdobycia gola kontaktowego, ale długo robili to bezskutecznie. Po upłynięciu połowy godziny gry szkoleniowiec gdańszczan zdecydował się na grę w przewadze w polu, a w 35 minucie gola na 2:1 zdobył właśnie golkiper AZS UG Piotr Kąkol, który zaczął angażować się w akcje ofensywne Akademików. Trafienie bramkarza sprawiło, że gdańszczanie jeszcze mocniej zaatakowali w pogoni za bramką wyrównującą i dopięli swego w przedostatniej minucie spotkania. Autorem gola na remis 2:2 był Dawid Lewczuk.

I kiedy wydawało się, że do rozstrzygnięcia losów spotkania potrzebna będzie dogrywka, 20 sekund przed końcem meczu szalę zwycięstwa na stronę gnieźnian przechylił Wojciech Węgrzyn. Chwilę później sędzia zakończył spotkania, co oznaczało, że w meczu 1/16 finału Pucharu Polski zagra drużyna KS Gniezno.

1/32 finału Halowego Pucharu Polski: KS Gniezno – AZS UG Gdańsk 3:2 (2:0)

1:0 Zbigniew Barańczyk 13’

2:0 Zbigniew Barańczyk 14’

2:1 Piotr Kąkol 35’

2:2 Dawid Lewczuk 39’

3:2 Wojciech Węgrzyn 40’