CO NOWEGO?

Uniwersytet Gdański AMP na czwartym miejscu i z brązem w kategorii uniwersytetów

Uniwersytet Gdański ma długą i bogatą już tradycję z przywożenia medali z Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. W tym roku ekipa UG w głównym turnieju zajęła co prawda „najgorsze” z miejsc, jakie może wywalczyć drużyna z ambicjami, czyli to jedno za podium, ale na pocieszenie odebrała brązowy medal w klasyfikacji rodzajów uczelni, czyli wśród uniwersytetów.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski odbyły się w tym roku w Warszawie, a w fazie grupowej ekipa AZS UG trafiła do grupy D z UPr Poznań, AWF Warszawa oraz PŚ Gliwice.

Gdańszczanie rozpoczęli turniej od zwycięstwa z UPr Poznań 3:2, aby wieczorem tego dnia ulec Akademii Wychowania Fizycznego Warszawa 0:2. Drugiego dnia zmagań, w meczu decydującym o awansie do fazy pucharowej gdańscy Akademicy pewnie pokonali Politechnikę Śląską Gliwice 4:0 i zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale.

Grupa D

UG Gdańsk – UPr Poznań 3:2

UG Gdańsk – AWF Warszawa 0:2

UG Gdańsk – PŚ Gliwice 4:0

Zmagania w fazie pucharowej były bardzo zacięte i obfitowały w emocje. W meczu o awans do strefy medalowej UG po nerwowej końcówce pokonało ANS Piła 3:2. Jeszcze bardziej dramatycznie było w półfinale. Po regulaminowym czasie gry był remis, rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka i losy awansu do finału wyjaśniły się w serii rzutów karnych. Niestety, lepiej egzekwowali je zawodnicy Uniwersytetu Warszawskiego, i to oni zarezerwowali sobie miejsce w meczu o złoto, podczas gdy gdańszczanom przyszło zagrać w małym finale.

W spotkaniu o brązowy medal UG zagrało z reprezentacją Uniwersytetu Śląskiego Katowice. Był to zarazem mecz o srebro, jeśli chodzi o rywalizację w typie uczelni, czyli w tym wypadku Uniwersytetów. Niestety, w meczu o trzecie miejsce Akademicy nie wykorzystali dogodnych sytuacji w kluczowych momentach spotkania, a rywale konsekwentnie punktowali gdańszczan, wygrywając ostatecznie 4:0. I to UŚ Katowice sięgnął po brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski, podczas gdy UG Gdańsk musiał zadowolić się „jedynie” krążkiem tego samego koloru, tylko że w klasyfikacji typów uczelni, czyli uniwersytetów.

Warto nadmienić, że w finale, w meczu derbowym ekipa UW Warszawa pokonała AWF Warszawa 1:0. W turnieju udział wzięła także kobieca reprezentacja UG. Gdańszczanki turniej zakończyły na 10 miejscu.