Futsal Świecie wypunktował Akademików w Gdańsku

Liczby nie kłamią. Na mecz do Gdańska przyjechała najskuteczniejsza drużyna grupy północnej I ligi, która dodatkowo dysponuje najszczelniejszą defensywą w tej klasie rozgrywkowej. Wicelider tabeli zdobył w meczu z AZS UG cztery bramki, nie stracił żadnej i w drogę powrotną do Świecia ruszał z zasłużenie wywalczonym kompletem trzech punktów na koncie.

Pierwsze fragmenty spotkania to zaskakująco odważna gra Akademików, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Rezultat otworzyli jednak w 5 minucie meczu goście. Długie podanie otrzymał na prawym skrzydle Marcin Mrówczyński, po czym dograł piłkę do wchodzącego w pole karne Pawła Kwiatkowskiego, a ten wpisał się na listę strzelców. Po zdobyciu gola ekipa Futsalu Świecie jeszcze wyżej podeszła pod Akademików pressingiem, co z kolei przełożyło się coraz większe problemy gdańszczan z wyprowadzeniem piłki. Futsaliści wicelidera rozgrywek raz po raz kreowali sobie okazje do zdobycia bramki, ale między słupkami świetnie spisywał się Kacper Sasiak.

Po raz drugi golkiper z Gdańska skapitulował po kwadransie gry, kiedy AZS stracił rozgrywaną futsalówkę, a Marcin Mrówczyński uderzeniem z pierwszej piłki z własnej połowy boiska trafił do opuszczonej bramki. Ustalił tym samym rezultat pierwszej połowy spotkania na 0:2, ponieważ przed przerwą więcej goli już nie padło.

Po zmianie stron Akademicy ponownie odważniej zaatakowali, ale podobnie jak w pierwszej połowie, w kluczowych momentach brakowało wykończenia akcji lub ostatniego podania. Prowadzenie, na kwadrans przed końcem spotkania podwyższyli natomiast goście za sprawą Jakuba Hapki, który trafił do siatki uderzeniem z linii pola karnego.

Po połowie godziny gry bramkarz AZS UG Piotr Kąkol coraz częściej zaczął uczestniczyć w rozgrywaniu akcji ofensywnych miejscowego zespołu. W 32 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Cyman, z bliska dobijając piłkę odbitą przez bramkarza gdańszczan po strzale z dystansu. Po tym golu przyjezdni nieco zwolnili tempo gry, a gra Akademików z przewagą jednego zawodnika w polu nie przełożyła się na honorową bramkę. Rezultatu nie podwyższyli też goście, więc mecz zakończył się ich pewnym zwycięstwem 4:0.

15. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Futsal Świecie 0:4 (0:2)

0:1 Paweł Kwiatkowski 5’

0:2 Marcin Mrówczyński 15’

0:3 Jakub Hapka 25’

0:4 Mateusz Cyman 32’