DERBY DLA AZS-U – AKADEMICY POKONUJĄ TEAM LĘBORK

Choć na papierze to Team Lębork wydawał się faworytem tego spotkania, to potwierdziło się piłkarskie powiedzenie o derbach i ich własnych prawach. To gdańszczanie z trudnego terenu przywieźli 3 punkty, pokonując Team 6:1!

Pierwsze minuty tego spotkania należały do gospodarzy. Lęborczanie długo utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zagrozić bramce AZS-u. Podopieczni Wojciecha Pawickiego wyprowadzali kontrataki, który tempo z lewej strony nadawał Szymon Kuzio. Lęborczanie odpowiedzieli jednak pierwszym trafieniem – jego autorem był Tomasz Neubauer, który urwał się kryciu w polu karnym i wykorzystał dogranie od Dawida Łapigrowskiego. Akademicy wyrównali na ponad minutę przed końcem pierwszej połowy – Michał Sadowski odebrał piłkę rywalowi na wysokości ich pola karnego i bez chwili wahania oddał strzał, z którym nie poradził sobie Dominik Czekirda. Z wynikiem 1:1 zawodnicy zeszli do szatni.

Po 6 minutach od zmiany stron świetnej sytuacji nie wykorzystał Dominik Kukowski. Gracz AZS-u wypracował sobie pozycję strzelecką, ale w starciu z bramkarzem gości to ten drugi był górą. W 30. minucie gry sprawy w swoje ręce wziął Szymon Kuzio. Po fenomenalnym strzale z dystansu piłka zatrzepotała w siatce, a Akademicy cieszyli się z bramki na 2:1. Radości było jeszcze więcej chwilę później, za sprawą Huberta Krzyżanowskiego, który otrzymał podanie piętką od Szymona Korola. Z pierwszym strzałem poradził sobie Dominik Czekirda, ale był bezradny wobec dobitki i było już 3:1 dla gdańszczan! Lęborczanie, najwyraźniej zaskoczeni takim obrotem spraw, zaczęli popełniać błędy. Jeden z nich skończył się czwartą bramką dla AZS-u, kiedy to naciskany obrońca Teamu oddał piłkę bramkarzowi, ten puścił ją sobie między nogami, a futsalówka … wpadła do bramki. Spragnieni bramek zawodnicy Wojciecha Pawickiego dołożyli jeszcze trafienie na 5:1. Konkretnie zrobił to po raz kolejny Szymon Kuzio, kiedy to głową strącił piłkę po dalekim wyrzucie od bramki. Ostatni gol w tym meczu należał do Karola Majchrzaka. Zawodnicy Wojciecha Pięty wyczerpali limit fauli, a gdańszczanin oddał pewne i mocne uderzenie z przedłużonego rzutu karnego. Finalnie AZS w derbach pokonał Team Lębork aż 6:1!

Akademicy po 18. kolejce 1. ligi mają 20 punktów na koncie, a w następnej kolejce zagrają u siebie z ekipą TAF Toruń. Początek spotkania 23.03 o 18:00.