CO NOWEGO?

KOLEJNE POMORSKIE DERBY – AZS UG ZAGRA Z TEAMEM LĘBORK

Team Lębork ma przewagę 12 punktów nad AZS-em UG i argument własnej hali po swojej stronie. W ramach 18. kolejki gdańszczanie na wyjeździe zagrają z czwartą drużyną ligi. Na papierze faworytem wydają się gospodarze, ale derby, jak to derby – rządzą swoimi prawami. O tym, jak może wyglądać najbliższe spotkanie rozmawialiśmy z Dominikiem Czekirdą, bramkarzem Teamu Lębork.

Już w niedzielę derby Pomorza, jak z Waszej perspektywy zapowiada się to spotkanie?

– Myślę, że można spodziewać się zaciętego i emocjonującego meczu, mimo że UG ma serię porażek, to na pewno będą chcieli się w końcu przełamać, a my po słabszym początku rundy rewanżowej, mam nadzieję, że już wróciliśmy na odpowiednie „tory” i 3 pkt zostaną w Lęborku.

Wiadomo, że na własnym terenie Team jest wyjątkowo mocny – czy będziecie chcieli od pierwszych minut zdominować rywali?

– Zgadza, nasza hala i nasi kibice to nasz 6 zawodnik, zawsze gra nam się lepiej przy ich wsparciu, chcemy od pierwszej minuty narzucić swój styl i kontynuować zwycięską passę.

Czy miano derbów Pomorza może nadać tej rywalizacji dodatkowego smaku? Historia meczów między UG a Teamem jest długa, a niedawno sięgała jeszcze ekstraklasy.

– Zawsze mecze między nami są emocjonujące, obfitujące w wiele bramek i kartek, wydaje mi się, że UG jeszcze nigdy nie wygrało w Lęborku w oficjalnym meczu ligowym czy to w FE czy I Lidze i mam nadzieję, że dalej tak będzie po niedzielnym meczu.

Jakie cele wyznacza sobie ekipa Teamu na ten sezon? Patrząc na tabelę podium jest w zasięgu już nawet po najbliższej kolejce, ale za to między miejscami pozwalającymi myśleć o awansie, a resztą stawki jest przepaść i brak już nawet matematycznych szans na wejście do TOP2.

– Cel jest taki aby na koniec sezonu skończyć na jak najwyższym miejscu, realnie mamy szanse na 3 miejsce i jeśli udałoby się tak zakończyć ligę to myślę, że ten sezon należałoby uznać za bardzo udany, patrząc na nasz skład i fakt, że gramy samymi miejscowymi chłopakami, którzy bardzo się rozwinęli i widać, że jest duży progres w naszej grze.

Pierwszy gwizdek już 17.03 o godzinie 17:00!

Leave a Reply