CO NOWEGO?

POŚWIĄTECZNY POWRÓT – AZS UG ZAGRA Z DRAGONEM

Od ostatniego meczu Akademików minęły prawie 3 tygodnie. Nadszedł czas na powrót do ligowych zmagań. Gdańszczanie w ramach 20. kolejki zmierzą się na wyjeździe z ekipą LZS Dragon Bojano. Do końca sezonu zostały 3 spotkania.

Zerkając na tabelę 1. ligi trudno stwierdzić, który zespół miałby wejść w rolę faworyta. AZS UG na koncie ma 23 punkty – Dragon zaledwie 2 oczka mniej. Obie ekipy mają sporą przewagę nad strefą spadkową, którą otwiera BAF Białystok z 15 punktami i raczej tylko pechowa matematyka mogłaby sprawić, że drużyna z Podlasia utrzyma się kosztem Smoków.

Futsaliści z Bojana od początku marca nie wygrali żadnego meczu, notując 3 porażki z rzędu. Akademicy natomiast mają w pamięci swoje 2 ostatnie mecze – najpierw niesamowite zwycięstwo 6:1 w Lęborku z Teamem, a potem pewna wygrana u siebie 5:1 z Toruńską Akademią Futsalu. Gdańszczanie wiedzą więc, jak radzić sobie na trudnym parkiecie. Dodatkowym atutem będzie fakt, że Dragon w tym sezonie nie najlepiej radzi sobie na własnej hali – bilans domowych spotkań wynosi 2 zwycięstwa, 2 remisy i aż 5 porażek.

Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodają personalia. Maciej Urtnowski i Jakub Domżalski to dziś bardzo ważni zawodnicy w składzie Smoków, a jeszcze nie tak dawno reprezentowali barwy Uniwersytetu Gdańskiego. Czy Akademicy powtórzą zwycięstwo, które odnieśli w listopadzie, pokonując ekipę z Bojana 5:3?

Początek spotkania w niedzielę o 17:00 w Bojanie!

Leave a Reply