CO NOWEGO?

OSTATNI RAZ U SIEBIE – MECZ Z FUTBALO BIAŁYSTOK

To ostatnia w tym sezonie okazja, żeby móc na żywo zobaczyć Akademików grających na własnym parkiecie. W sobotę o 18:00 gdańszczanie rozpoczną mecz przedostatniej kolejki tej kampanii z Futbalo Białystok.

Spotkanie w ramach 21. kolejki 1. ligi futsalu grupy północnej teoretycznie nic już w układzie tabeli nie namiesza. Zarówno będący w środku tabeli AZS UG jest pewny utrzymania, jak i trzecie na podium Futbalo ma świadomość tego, że miejsce barażowe w walce o ekstraklasę jest już poza zasięgiem – ekipa z Podlasia traci do drugiego Futsalu Świecie aż 16 punktów. Ważną rolę może natomiast odegrać to, że mecz będzie ostatnim domowym spotkaniem gdańszczan w tym sezonie i z pewnością będą chcieli pożegnać się w odpowiedni sposób ze swoją publicznością.

Jakiego rezultatu należy się zatem spodziewać? Futbalo w ostatnich meczach nie zachwycało. Białostoczanie w poprzedniej kolejce zremisowali u siebie ze słabszą Wenecją Pułtusk 4:4. Choć w tym meczu potrafili konstruować zagrożenie pod bramką rywali, to ich defensywa nie stanęła na wysokości zadania. Jeszcze wcześniej drużyna z Podlasia  przegrała 1:4 z KKF-em Konin, który w tabeli znajduje się niżej od AZS-u. Akademicy do tego spotkania podejdą natomiast podbudowani ważnym zwycięstwem z zeszłego tygodnia – wyjazdowa wygrana 3:2 nad Dragonem Bojano udowodniła, że AZS to zespół, który może zagrozić każdej drużynie.

Pierwszy gwizdek ostatniego domowego meczu już 13.04 o 18:00 w hali na ul. Dębowej 21 w Gdańsku! Transmisja spotkania dostępna pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=bpt-JNJInR0

Leave a Reply