PUNKT NA POŻEGNANIE – AZS REMISUJE Z FUTBALO

To było ostatnie domowego spotkanie Akademików w tym sezonie. W ramach przedostatniej kolejki w tym sezonie gdańszczanie podejmowali we własnej hali Futbalo Białystok. Spotkanie zakończyłem się podziałem punktów po remisie 2:2. Pierwsza połowa należała do gospodarzy – drugą zainteresowali się goście.

Lepszego początku tego meczu ekipa Wojciecha Pawickiego nie mogła sobie wymyślić. Pierwszy gwizdek, podanie do Dominka Kukowskiego, który przedziera się w pole karne rywala i wystawia piłkę do pustej bramki Szymonowi Kuzio – po 12 sekundach było 1:0 dla AZSU-u. Na trafienie numer dwa nie trzeba było długo czekać. Po 7 minutach piłkę daleko wyrzucił Piotr Kąkol i po pechowej interwencji Mateusza Rogowskiego ta wpadła do bramki Futbalo. W następnych minutach gra się nieco uspokoiła, obie ekipy próbowały swoich szans przy bramce rywale, ale brakowało skuteczności i do szatni AZS schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron to goście z Podlasia postanowili zacząć odrabiać straty. Pierwsza bramka dla Futbalo padła po aucie na wysokości pola karnego gdańszczan – kryciu przed bramką urwał się grający trener Jacek Budźko i w pierwszym kontakcie zapakował futsalówkę do siatki. Następne minuty to wymiana ciosów na linii Gdańsk – Białystok z delikatną przewagą drużyny ze wschodu kraju. Tę przewagę pomógł potwierdzić Szymon Kuzio, który chciał wybić piłkę spod nóg rywala, ale niefortunnie skierował ją do własnej bramki, a interweniować nie dał rady Kacper Sasiak. Wynik na tablicy zmienił się na 2:2. Akademicy próbowali wobec tego mocniej nacisnąć na rywala, ale w efekcie szybko wyczerpali limit fauli akumulowanych. Więcej bramek w Gdańsku już nie padło, więc w ostatnim domowym meczu AZS musiał się podzielić punktami z białostockim Futbalo.

Ostatni mecz tego sezonu gdańszczanie rozegrają 21.04,  w Koninie mierząc się z lokalnym KKF-em. Początek spotkania o godzinie 18:00.