WYGRANA NA DOWIDZENIA – AZS POKONUJE KKF KONIN

Mecz 22. kolejki był ostatnim meczem w tym sezonie rozegranym przez Akademików. Gdańszczanie na wyjeździe mierzyli się z KKF-em Automobile Torino Konin i na pożegnanie pokonali ekipę z Wielkopolski 5:2. Dzięki kompletowi punktów podopieczni Wojciecha Pawickiego sezon kończą na 7. miejscu w ligowej tabeli z liczbą 30 punktów.

Gdańszczanie od początku mieli to spotkanie pod kontrolą i bardzo szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Szymona Kuzio, który już w 3. minucie pokonał Macieja Marciniaka, otwierając wynik spotkania. Gospodarze nie pozostali dłużni, bo 2 minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem skuteczniejszy okazał się Mateusz Olejniczak. Zawodnik zmieścił piłkę między nogami goalkeepera i było 1:1. Następne 10 minut było wzajemnych sprawdzaniem swoich możliwości przez obie drużyny z zauważalną przewagą AZS-u, która w 14. minucie została potwierdzona bramkąrzez Iwo Gerlee. Akademicy powiększyli swoją przewagę po mocnym strzale Szymona Kuzio z prawej strony i na przerwę schodzili z wynikiem 3:1.

W drugą część meczu gdańszczanie weszli również bardzo szybko. Już po 60 sekundach kolejną bramkę dla AZS-u zdobył Iwo Gerlee. Akademicy mieli kolejne sytuacje, ale albo brakowało szczęścia – albo dokładności. Problem udało się rozwiązać na 11 minut przed końcem spotkania, kiedy to Szymon Kuzio zanotował bramkę na 5:1, zdobywając tym samym hat trick’a. Ostatnia bramka w tym spotkaniu należała do KKF-u – jej autorem w 36. minucie został Mateusz Mroziński. Bramka nie wpłynęła na wynik meczu, ale była golem numer 28 dla Mrozińskiego, który tym samym został królem strzelców. Finalnie Akademicy wrócili z Konina z 3 punktami i wynikiem 5:2.