CO NOWEGO?

LAST DANCE – AZS ZAGRA W KONINIE

Po 7 miesiącach ligowych emocji nadszedł czas na ostatnią kolejkę sezonu. W serii gier numer 22 Akademicy udadzą się na wyjazd do Wielkopolski, by tam zagrać z KKF-em Automobile Torino Konin. Obie ekipy mają po 27 punktów, a o to jak może potoczyć się to spotkanie pytaliśmy grającego trenera KKF-u Przemysława Skibiszewskiego.

– Ostatnie spotkanie między AZS-em UG a KKF-em Konin obfitowało aż w 13 bramek, wówczas to Wasza drużyna wygrała 8:5. Podobnego festiwalu można spodziewać się w tym tygodniu?

Trudno określić ile padnie bramek w niedzielnym meczu. Z naszej perspektywy chcemy ich tracić jak najmniej a jak najwięcej strzelić. Z pewnością kibice podczas tego pojedynku nie będą się nudzić.

KKF kończy sezon w środku tabeli – jak taki rezultat ma się do przedsezonowych założeń?

Naszym celem było utrzymanie i to udało się osiągnąć. Mimo wszystko w ostatnim meczu zagramy o komplet punktów tak, by dobrze pożegnać się z naszymi kibicami oraz utrzymać siódma pozycję bo to zawsze dodatkowy argument do zadowolenia, które niesie ze sobą kończący się sezon.

– Drużyna z Konina w tym sezonie jeszcze nie zremisowała spotkania. Czy cechą ekipy jest bezkompromisowość – albo wszystko albo nic?

– W każdym meczu graliśmy o zwycięstwo i mimo, że były spotkania w których więcej skupialiśmy się na obronie tak rzeczywiście można stwierdzić, że nasz zespół jest bezkompromisowy.

Jaka jest najmocniejsza cecha drużyny?

– Zawsze naszą mocną stroną był kolektyw i bez względu z kim gramy i w jakich okolicznościach to zawsze drużyna jest na pierwszym miejscu. Mamy nie najmłodszy skład, ale zgrany, który lubi ze sobą spędzać czas podczas emocji związanych z futsalem i nie tylko.

Początek meczu KKF Automobile Torino Konin – AZS Uniwersytet Gdański w niedzielę 21.04 o 18:00!

Leave a Reply