CO NOWEGO?

W Szczecinie trzeba powrócić na zwycięską ścieżkę!

Wyjazdowy mecz AZS UG w Szczecinie zamknie 19. kolejkę rozgrywek I ligi futsalu. Gospodarze spotkania, ekipa Futsal Szczecin, zamykają aktualnie tabelę grupy północnej zaplecza krajowej elity, ale jak pokazały pierwsze tegoroczne spotkania ligowe, na drużyny walczące o utrzymanie także należy uważać. Nie zmienia to faktu, że celem Akademików na ten mecz będzie komplet punktów.

Nasz niedzielny rywal po dotychczasowych 16 rozegranych spotkaniach legitymuje się bilansem 2 zwycięstw, 2 remisów i aż 12 porażek. 2021 rok szczecinianie też rozpoczęli nie najlepiej. Najpierw ulegli 0:5 zespołowi Red Devils Chojnice, następnie w Warszawie przegrali z Legią 4:7, a w ostatniej kolejce, przed własną publicznością musieli uznać wyższość bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie, KS Gniezno w stosunku 0:5.

Dla drużyny ze Szczecina mecz z AZS UG będzie chyba już ostatnią szansą, żeby złapać jakikolwiek kontakt z ekipami z bezpiecznej strefy. Przed 19. serią gier strata ta wynosi już 12 oczek, czyli więcej, niż dotychczas udało się zdobyć (8).

Przed jesiennym meczem w Gdańsku prezes Futsalu Szczecin, Paweł Płóciennik mówił, że skład zespołu różni się w zależności od tego, czy drużyna gra u siebie czy na wyjeździe i to przed własną publicznością jest silniejsza. Nie można też zapominać, że w Gdańsku Akademicy musieli czterokrotnie odrabiać straty, a zwycięskiego gola zdobyli dopiero w 39 minucie gry. To wszystko sprawia, że podopieczni Wojciecha Pawickiego w długą drogę do Szczecina wybierają się skoncentrowani, pewni własnych umiejętności, ale także z szacunkiem do rywala i mocną motywacją, żeby powrócić wreszcie na drogę wygrywania!

19.kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Futsal Szczecin – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 14 lutego 2021 roku, godzina 18:00

Leave a Reply