CO NOWEGO?

Daleki wyjazd i kolejny, bardzo ważny mecz Akademików

Na tym etapie sezonu nie ma łatwych spotkań. Praktycznie każda ekipa jeszcze o coś walczy i tak samo będzie w sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek I ligi: beniaminek z Białegostoku walczy o zachowanie ligowego bytu, a Akademicy z Gdańska – o awans do krajowej elity. Jak dobitnie pokazały ostatnie kolejki, miejsce w tabeli ani wyniki z jesieni nie mają tu najmniejszego znaczenia.

Tym bardziej, że ekipa Futbalo w ostatnich tygodniach zanotowała zauważalną zwyżkę formy i zamierza potwierdzić ją w meczu z AZS UG. Między innymi o tym przekonywał nas grający trener białostoczan, Jakub Budźko.

Po nienajlepszym początku tego roku w ostatnich kolejkach regularnie punktujecie – czy forma rzeczywiście poszła w górę?

Ciężko powiedzieć w tym momencie, czy chodzi o wahania formy, czy też o jakiś inny czynnik. Po sezonie na spokojnie przeanalizujemy wszystko i poszukamy odpowiedzi, żeby w przyszłości być mądrzejszym.

Sytuacja w tabeli wciąż jest dla Was nieciekawa, co trzeba poprawić w Waszej grze, żeby wywalczyć utrzymanie?

Podobnie jak w pierwszym pytaniu, z meczu na mecz prowadzimy analizy, dzięki nim do naszego procesu treningowego wprowadzamy różne zmienne. Utrzymanie w tym momencie nie jest naszym problemem.

Większość punktów zdobyliście na własnym parkiecie, rzeczywiście lepiej czujecie się u siebie? Nawet bez wsparcia kibiców z trybun.

Jest bardzo dużo czynników, które mają wpływ na nasze wyniki na wyjazdach. Te same czynniki wpływają na to, że u siebie zdobywamy zdecydowanie więcej punktów.

W meczu w Gdańsku ponieśliście jesienią wysoką porażkę, jakie wnioski należy wyciągnąć przed rewanżem w Białymstoku?

W spotkaniu wyjazdowym Gdańsk był zdecydowanie lepszą drużyną. AZS to jedna z najmocniejszych, jak nie najlepsza ekipa w obecnej lidze. Tak jak wyżej wspominałem analiza, zmienne, odpowiedni trening to kluczowe sprawy, żeby przygotować się do rewanżu. Wyjdziemy z uśmiechem na twarzy i powalczymy o pełną pulę.

Czy utrzymanie to Wasz jedyny cel na końcówkę sezonu? Macie jeszcze jakieś plany niż ten najważniejszy, sportowy?

Utrzymanie to cel, który sobie założyliśmy przed sezonem, tak jak mówiłem nie jest to nasz problem w tym momencie. Futbalo Białystok to bardzo rozbudowany projekt, a drużyna seniorską w IPLF to jej ważny punkt, jednak są inne priorytetowe cele, które powoli realizujemy. Mamy nadzieję, że nasz plan małymi krokami będzie co raz bardziej widoczny szerszej publice.

 

Mecz 23.kolejki I ligi futsalu, grupa północna: Futbalo Białystok – AZS UG Gdańsk

Sobota, 20 marca 2021, godzina 19:00, Białystok

Leave a Reply