CO NOWEGO?

Druga drużyna kończy sezon meczem z Lubawą

Sobotnim meczem z zespołem z Lubawy podopieczni Jakuba Domżalskiego z drużyny AZS UG II zakończą rozgrywki II PLF. W walce o awans do I ligi młodzi Akademicy zaszli do fazy play off.

Zespół, składający się w większości z młodych futsalisów, będących bezpośrednim zapleczem walczącej o powrót do Futsal Ekstraklasy ekipy AZS UG, rywalizował w rozgrywkach z trzema innymi zespołami. 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki dały podopiecznym Jakuba Domżalskiego awans do fazy play off.

Wyniki sezonu zasadniczego:

1 kolejka: Maj Projekt Gdańsk (dom) 4:3

2 kolejka: Korona Cedry Małe (dom) 4:4

3 kolejka: KS Constract II Lubawa (wyjazd) 0:1

4 kolejka: Maj Projekt Gdańsk (dom) 6:5

5 kolejka: Korona Cedry Małe (wyjazd) 4:4

6 kolejka: KS Constract II Lubawa (dom) 3:7

– Nasza kadra w większości zbudowana jest z młodych zawodników. Na przestrzeni całego sezonu jako drużyna ograliśmy się i nabraliśmy większego doświadczenia. Głównie rywalizowaliśmy z 3 drużynami. Wszystkie mecz były wyrównane i dosyć ciężkie. Najbardziej emocjonujące i dramatyczne rozgrywaliśmy z drużyną Maj Projektu. Mierzyliśmy się z nimi aż trzy razy i za każdym razem wracaliśmy z tych potyczek „z tarczą”. Awansowaliśmy do finału play offów i obecnie rozgrywamy dwumecz z drużyną KS Constract II Lubawa. Jest to dla nas ogromna przyjemność i nagroda rywalizowania z zawodnikami, którzy w większości na co dzień rozgrywają swoje mecze na poziomie Ekstraklasy – przyznaje kapitan zespołu, Dawid Lewczuk.

Wspomniane trzecie spotkanie z drużyną Maj Projekt to półfinał fazy play off, wygrany przez AZS UG 2:1. Finał to dwumecz, a pierwsze, wyjazdowe spotkanie młodzi Akademicy mają już za sobą. Niestety, w tygodniu ulegli faworyzowanemu zespołowi z Lubawy 0:9.

– Wydaje mi się, że wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu, z Pedrinho i resztą Brazylijczyków na czele, zagrali przeciwko nam, traktując to spotkanie jak sparing – tłumaczy wysoką porażkę z zespołem, który w praktyce walczy o medale w Ekstraklasie Dawid Lewczuk.

Wyniki fazy play off:

Półfinał: Maj Projekt Gdańsk 2:1 (dom)

Finał, pierwszy mecz: KS Constract II Lubawa (wyjazd) 0:9

Finał, drugi mecz: KS Constract II Lubawa (dom), sobota, 10 kwietnia, godzina 11:00

Młodzi zawodnicy, pod wodzą również zbierającego dopiero szkoleniowe doświadczenie trenera, rozegrali w minionych miesiącach ligowe spotkania, które będą procentować w przyszłości. Część zawodników już zadebiutowała w walczącej o Futsal Ekstraklasę drużynie Wojciecha Pawickiego i nie mamy wątpliwości, że najbardziej wytrwali z nich będą mieli szansę zaprezentować się kiedyś na parkietach krajowej elity. Trzymamy kciuki!

Leave a Reply