CO NOWEGO?

Piła chce, a Gdańsk – musi wygrać

Już tylko dwa spotkania pozostały do rozegrania futsalistom w fazie zasadniczej rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu. Gdańszczanie jadą do Piły po komplet punktów – zwycięstwo nie tylko przedłużyłoby ich szansę na bezpośredni awans do Ekstraklasy, ale i przypieczętowało miejsce co najmniej w barażach. Gospodarze niedzielnego meczu z kolei już dawno zapewnili sobie utrzymanie, ale wciąż walczą o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli. A jak wiadomo, gdy jedna drużyna chce, a druga musi – rezultat takiej potyczki jest niezwykle trudny do przewidzenia.

Tym bardziej, że mamy do czynienia z drużynami grającymi najbardziej otwarty futsal w lidze. W spotkaniach Piły i AZS UG pada najwięcej bramek. Jesień? 16 goli i wygrana Akademików 10:6. Czy w niedzielę można spodziewać się kolejnej „strzelaniny”? Między innymi o to spytaliśmy kierownika drużyny naszych najbliższych rywali, Michała Lamenta.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu wiadomo już,  że drużyna spokojnie się utrzyma, jest jeszcze matematyczna szansa, żeby wskoczyć do górnej połówki tabeli. Taki rezultat satysfakcjonuje wszystkich w klubie?

Przed rozpoczęciem sezonu naszym założeniem było utrzymać się w 1 lidze. Cel został spełniony, chodź jest delikatny niedosyt. Z roku na rok futsal wygląda w naszym wykonaniu coraz lepiej o czym mogą świadczyć zdobyte punkty. W ubiegłym sezonie było ich zaledwie 11.

Czego zabrakło, żeby w tym sezonie osiągnąć lepszy wynik? Pierwsze, co rzuca się w oczy, to dość dziurawa defensywa…

Śledząc nasze spotkania można powiedzieć, że nasz defensywa jest delikatnie dziurawa. Lecz w duże mierze zabrakło naszej drużynie skuteczności, szczęścia, zimnej krwi i to były te kluczowe detale, których zabrakło.

W przedostatniej kolejce podejmiecie walczący o awans do Ekstraklasy AZS UG. Wy macie już „luz”, to może Wam pomóc?

Nie powiedziałbym, że mamy już „luz”, bo walczymy o jak najlepsze miejsce w tabeli oraz o jak największą ilość punktów. Do każdego meczu podchodzimy zmotywowani, jakby miał być to mecz o awans do Ekstraklasy. Ten najbliższy z AZS UG również taki będzie.

Spotkają się dwie najefektowniej grające drużyny grupy północnej I ligi, to w meczach AZS  UG i ekipy z Piły pada najwięcej goli. W niedzielę można spodziewać się otwartego meczu?

To fakt, obie ekipy strzelają sporo bramek. W najbliższą niedzielę mam nadzieję że będzie podobnie lecz wszystko zweryfikuje parkiet. Chciałbym żeby ekipa z Piły strzeliła jedną bramkę więcej niż AZS UG.

W pierwszej rundzie w meczu AZS – Piła padło 16 goli, jakie wnioski wyciągnęliście z tamtego spotkania?

Ten mecz wspominaliśmy oraz analizowaliśmy bardzo długo, ponieważ byliśmy bardzo blisko zwycięstwa z pretendentem do awansu do futsal Ekstraklasy. Wnioski zostały wyciągnie? Hmm wydaje mi się tak. A to, czy mam rację, okaże się w niedzielę.

 

Mecz 25. Kolejki I ligi futsalu, grupa północna: KS BestDrive Futsal Piła – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 11 kwietnia 2021, godzina 17:00

Transmisja: fanpage drużyny KS Futsal Piła na facebook’u

Leave a Reply